Wczoraj, 26 września, upłynął termin rejestracji kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Tym samym poznaliśmy kandydatów na te stanowiska w regionie. Kto będzie ubiegał się o fotel wójta w Limanowej?

Do samego końca oficjalnie nie był znany kandydat PiS-u. Jak się okazuje, jest nim Jan Skrzekut - na co dzień piastujący stanowisko dyrektora ZSTiO Limanowa, w której wcześniej przez wiele lat był nauczycielem. Kandydat ma 49 lat i jest mieszkańcem limanowskich Sowlin. W latach 1998-2010 radny gminy Limanowa. Prywatnie żonaty, ma trójkę dzieci.

Polecamy: PCPR Limanowianin in">Limanowa z prestiżową nagrodą. Najlepsi w województwie!

O stanowisko wójta Limanowej powalczy z obecnym wicewójtem Limanowej - Marianem Mąką. Kandydat ten ma 53 lata i startuje z KWW "Samorządowe Przymierze Razem". Stanowisko wicewójta limanowej piastuje od 2014 roku, a we wcześniejszych latach był Kierownikiem Wydziału Geodezji, Planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska. Prywatnie żonaty, ma dwoje dzieci.

Polecamy: Pożar stodoły w Zbludzy. Możliwe podpalenie? Policja bada sprawę

Jak już wiadomo od dłuższego czasu, o reelekcję nie będzie ubiegał się obecny wójt Limanowej - Władysław Pazdan. W tegorocznych wyborach samorządowych startuje jednak do Rady Powiatu Limanowskiego z KWW "Samorządowe Przymierze Razem".

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.