Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie – to instytucje, które zostały w tym roku docenione za swoje działania w przeciwdziałaniu przemocy.

Nagrody zostały wręczone podczas XVI wojewódzkiej konferencji, która odbyła się pod hasłem: "Pomoc osobie stosującej przemoc – pomocą dla całej rodziny".

Polecamy: Groził sąsiadom z balkonu i dziwnie się zachowywał. Niezbędna interwencja straży

Pomoc skrojona na miarę dla osób z różnych grup społecznych, konsekwencja i nowoczesne metody w działaniu – m.in. takich inicjatyw szukano w ramach 9. edycji małopolskiego konkursu przeciw przemocy. Jego zwycięzcami zostali w tym roku: powiat limanowskich (za Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej) i gmina miejska Kraków (za: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie). Komisja zdecydowała również o przyznaniu dwóch wyróżnień dla: powiatu chrzanowskiego (Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Chrzanowie) i gminy Rzezawa (Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzezawie). W tym wypadku doceniono szczególnie szeroko zakrojone działania wśród dzieci i młodzieży, które są zagrożone przemocą domową.

Polecamy: Podsumowali projekt. Jakie nowości w powiecie dla turystów i nie tylko? [zdjęcia]

Nagrody dla zwycięzców w konkursie zostały wręczone w trakcie wojewódzkiej konferencji, która odbywała się pod hasłem „Pomoc osobie stosującej przemoc – pomocą dla całej rodziny”. Spotkanie jest organizowane przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji w Krakowie od 2003r. i już na stałe wpisała się w mapę wojewódzkich wydarzeń poświęconych problematyce przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., źródło: UMWM