Sławomir Jasica z Limanowej triumfuje na zawodach w Kielcach
Sławomir Jasica, utalentowany sportowiec z Limanowej, ponownie udowodnił swoją siłę na krajowej arenie sportowej, zdobywając imponujące miejsca w ostatnich zawodach w wyciskaniu leżąc.
  1. Zawodnik zajął II miejsce w Pucharze Polski oraz Mistrzostwach Polski w wyciskaniu leżąc.
  2. W debiucie na Mistrzostwach Polski Jasica zaliczył podejście na 190 kg.
  3. Na Gran Prix Mazowsza sportowiec zdobył kilka czołowych miejsc, w tym I miejsce w kategorii seniorów do 93 kg.
  4. Sławomir Jasica został także uhonorowany tytułem „Sportowca Roku 2023” w plebiscycie regionalnym.

Sławomir Jasica, znany w środowisku sportowym z Limanowej, osiągnął znaczące sukcesy w ostatnich zawodach w wyciskaniu leżąc. Na Pucharze Polski, który odbył się w Kielcach, Jasica w kategorii Senior 93 kg z powodzeniem podniósł ciężary 175 kg i 180 kg, co zapewniło mu srebrny medal. Wystartował również w Mistrzostwach Polski, gdzie pomimo debiutu, bez problemu zaliczył podejście na 190 kg, co również zaowocowało zdobyciem drugiego miejsca.

W dalszej części sezonu, Jasica kontynuował swoją zwycięską passę podczas Gran Prix Mazowsza w Warszawie. Tutaj również nie miał większych problemów z wyciskaniem ciężarów 175 kg oraz 180 kg. Jego wysiłki przyniosły mu pierwsze miejsce w kategorii seniorów do 93 kg oraz w kategorii W1 do 93 kg, a także drugie miejsce w kategorii open do 93 kg i trzecie miejsce w kategorii open weteranów.

Te niezwykłe osiągnięcia nie umknęły uwadze lokalnych mediów. Sławomir Jasica został laureatem I miejsca w Plebiscycie Gazety Krakowskiej oraz Dziennika Polskiego „Sportowiec 2023”, w kategorii Sportowca Roku w powiecie limanowskim. Wyróżnienie to zostało mu wręczone podczas uroczystej gali w Krakowskim Salonie Ekonomicznym Narodowego Banku Polskiego.

Jasica jest wdzięczny swoim sponsorom za wsparcie, które umożliwia mu kontynuację treningów i startów w zawodach. Aktualnie przygotowuje się do nadchodzących Mistrzostw Świata, gdzie ma nadzieję na kolejne sukcesy. Życzymy mu powodzenia w dalszej karierze sportowej!

Według informacji z: Urząd Miasta Limanowa