Nawet 42 tysiące dzieci z Małopolski będzie od września korzystać z oczyszczaczy powietrza, które kupiło Województwo Małopolskie. Spośród 1800 urządzeń niemal wszystkie trafią do przedszkoli, żłobków i klubów dziecięcych w całym regionie. Na liście są także placówki z naszego powiatu!

Zakupione oczyszczacze powietrza mają zapewnić czyste powietrze w pomieszczeniach, w których najmłodsi spędzają nawet kilka godzin każdego dnia.

Lista placówek z naszego regionu, które otrzymały oczyszczacze powietrza dostępna tutaj.

Polecamy: Wisła sięga po kolejnego młodego zawodnika z Kamienicy!

-Oczyszczacze od Małopolski swoimi parametrami są dostosowane do potrzeb 60-metrowej sali przedszkolnej i oczyszczają 388 m3 powietrza na godzinę. W ciągu każdej godziny są w stanie dwukrotnie przefiltrować całe powietrze w danym pomieszczeniu. Dodatkowo wyposażono je w filtry HEPA wysokiej klasy H13, które wychwytują nie tylko pyły i szkodliwe substancje, ale także kurz, alergeny i bakterie. Dzięki tym nowoczesnym urządzeniom najmłodsi mają szansę ustrzec się nie tylko przed smogiem, ale też przed problemami zdrowotnymi, których może być przyczyną, w tym m.in. alergią - informuje Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

Polecamy: Nowe sale gimnastyczne na dobry początek nowego roku szkolnego [wideo/zdjęcia]

Placówki oraz gminy, które dostały oczyszczacze nie poniosły z tego tytułu żadnych kosztów. W żłobkach i przedszkolach będą natomiast przeprowadzone akcje edukacyjne, które będą dotyczyć zanieczyszczenia i ochrony powietrza.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., źródło, fot.: UMWM