Wczoraj, 6 września, zakończyła się jubileuszowa, X edycja Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju. Podczas trzeciego dnia największej konferencji w Europie środkowo-wschodniej rozdano statuetki i tytuły "Samorządowców 20-lecia". Jednym z laureatów tego prestiżowego wyróżnienia jest Jan Puchała - Starosta Limanowski.

To prestiżowe wyróżnienie wręczył Prezes Zarządu Związku Powiatów Polskich i jednocześnie Starosta Bocheński – Ludwik Węgrzyn

Polecamy: Sezon smogowy niestraszny - placówki w regionie z nowym wyposażeniem!

Zarząd Związku Powiatów Polskich przyznał Staroście Limanowskiemu Janowi Puchale Honorową Statuetkę ZPP oraz tytuł „Samorządowiec 20 – lecia”. Jak czytamy w uzasadnieniu wyróżnienia:

„Za szczególny wkład w rozwój lokalny, a także działalność na płaszczyźnie ogólnopolskiej”. Warto podkreślić, że w Polsce jest 314 powiatów oraz 66 miast na prawach powiatu, które są gminami, ale realizują także zadania powiatów. Tytułem Samorządowiec 20-lecia uhonorowano grono zaledwie dwudziestu starostów i prezydentów z całej Polski. Jak podkreśla sam laureat, nagrodę dedykuje wszystkim, którzy razem z nim pracują dla dalszego rozwoju powiatu.

Polecamy: Dwie drogi do remontu - ruszają inwestycje za 600 tys. złotych!

-To wyróżnienie przyjmuję jako wyraz uznania dla naszych dotychczasowych działań na rzecz rozwoju lokalnego. To dla mnie zaszczyt i ale również uhonorowanie naszych dokonań. Dlatego dziękuję Zarządowi i Radzie Powiatu za pomoc w realizacji wspólnych przedsięwzięć. Burmistrzom i Wójtom za współpracę i współfinansowanie realizacji niektórych inwestycji. Bardzo się cieszę , że podejmowane przez nas działania, podnoszą komfort życia mieszkańców. Wszystkim dyrektorom i pracownikom Starostwa Powiatowego oraz jednostek organizacyjnych Powiatu dziękuje za zaangażowanie i współpracę. Jednocześnie wyrażam podziękowanie mieszkańcom Powiatu za otwartość, współpracę, aktywność i osobisty wkład w rozwój powiatu -podsumowuje starosta Jan Puchała.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., fot. tytułowe: M.Olszowska