obrazek górskiego krajobrazu z chatką
Informacje / Kultura / Ogłoszenia

15.11.2023

obrazek górskiego krajobrazu z chatką

15 listopada 2023 r.

Niepubliczne Przedszkole Integracyjne „Chatka Małego Skrzatka” w Mordarce organizuje XI Międzyprzedszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek pod hasłem: „GORE GWIAZDA JEZUSKOWI W PRZEDSZKOLACH DZIŚ”, który odbędzie się 14 grudnia 2023 roku w Limanowskim Domu Kultury w godzinach od 09:00 do 17:30.
Do udziału w konkursie serdecznie zapraszamy solistów oraz zespoły dziecięce.
Pragniemy, aby coroczny konkurs podtrzymywał idee inicjatywy promującej piękno i różnorodność naszej Małej Ojczyzny. Organizowany od 2013 roku konkurs cieszy się wielkim zainteresowaniem w środowisku przedszkolnym. Każdego roku zwiększa się liczba uczestników i przedszkoli, które kolejno włączają się do wspólnego kolędowania. Oprócz wspaniałych wrażeń towarzyszących imprezie pragniemy, aby konkurs realizował najważniejsze cele, którymi są: podtrzymanie w młodym pokoleniu tradycji śpiewu kolęd, integracja i współpraca przedszkoli w bliższym i dalszym środowisku, promowanie młodych talentów, ukazanie kreatywności artystycznej dzieci, ale przede wszystkim wytworzenie świątecznej atmosfery. Chcielibyśmy, aby w tym dniu wszystkie dzieci nie tylko współzawodniczyły między sobą, ale przede wszystkim poczuły magię tradycji świąt.
Szczegółowe informacje dotyczące Konkursu są zamieszczone w regulaminie i na stronie internetowej przedszkola oraz w mediach społecznościowych.

Karta zgłoszenia solisty

Karta zgłoszenia zespołu

Zgoda na wykorzystanie wizerunku

żółty plakat z dziećmi przebranymi za postacie jasełkowe

Natomiast uczniów szkół podstawowych i średnich zapraszamy do udziału w III Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek pod hasłem: „GORE GWIAZDA JEZUSOWI”. Organizuje go Niepubliczna Szkoła Podstawowa Specjalna „ZIELONY ZAKĄTEK”,
a odbędzie się on 15 grudnia 2023 roku w Limanowskim Domu Kultury w godzinach od 9.00 do 17.30.
Również poprzez ten Konkurs Kolęd i Pastorałek szkoła pragnie ukazać piękno i różnorodność naszej Małej Ojczyzny. Wydarzenie ma też ten sam cel: aby wszystkie dzieci i młodzież nie tylko współzawodniczyły między sobą, ale przede wszystkim mogły poczuć magię świąt, kontakt z kulturą, folklorem, wejść w świat obrzędów regionalnych oraz nacieszyć się sukcesem.
Oprócz wspaniałych wrażeń towarzyszących imprezie, konkurs ma służyć podtrzymaniu w młodym pokoleniu tradycji śpiewu kolęd i pastorałek, integracji i współpracy szkół w bliższym i dalszym środowisku, promowaniu młodych talentów, ukazaniu kreatywności artystycznej dzieci i młodzieży.
Szczegółowe informacje dotyczące Konkursu zamieszczone są w regulaminie.

Karta zgłoszenia solisty
Karta zgłoszenia zespołu
Zgoda na wykorzystanie wizerunkuniebieski plakat informacyjny z malowanym widoczkiem gór i chaty

Zachęcamy do udziału oraz na widownię!
Mamy nadzieję, że spędzenie tego wyjątkowego czasu we wspólnym gronie przyniesie wszystkim radość, wiele uśmiechu oraz przyjemnych i niezapomnianych emocji.

Honorowy patronat nad wydarzeniami sprawują: Starosta Limanowski – Mieczysław Uryga, Burmistrz Miasta Limanowianin in">Limanowa – Władysław Bieda oraz Wójt Gminy Limanowianin in">Limanowa – Jan Skrzekut.