Tylko do 5 października trwa głosowanie w 3. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Swój głos na jedno ze 150 zgłoszonych zadań oddać może każdy mieszkaniec województwa, który ukończył 16 rok życia.

W tym roku oprócz projektów miękkich i infrastrukturalnych pojawiły się także nowe inicjatywy, których do tej pory nie było – takie jak pilotaż małopolskiego programu in vitro czy budowa inteligentnych garaży rowerowych.

Aż 8 mln złotych – tyle Samorząd Województwa Małopolskiego przeznaczył na realizację zwycięskich inicjatyw obywatelskich w ramach trzeciej odsłony Budżetu Obywatelskiego Małopolski. Mieszkańcy mogą wybierać spośród projektów o charakterze prospołecznym (56), kulturalnym (32) i edukacyjnym (26). Nie zabrakło także projektów sportowych (20), turystycznych (9), ekologicznych (5) i z innych dziedzin (2).

Polecamy: Już wkrótce wspólna inwestycja gminy i powiatu za blisko 1,5 mln złotych

W tym roku każdy Małopolanin, który ukończył 16 rok życia może oddać jeden głos na wybrane przez siebie zadanie małe – czyli o zasięgu całego powiatu lub duże – o zasięgu subregionu. Co istotne, głosować można tylko na zadanie z subregionu, w którym się mieszka. Największy wybór projektów będą mieć mieszkańcy Sądecczyzny (33), subregionu tarnowskiego (26), Krakowa (25) oraz Krakowskiego Obszaru Metropolitalnego (24). Tylko nieznacznie mniej projektów obywatelskich z Podhala (23) oraz powiatów: chrzanowskiego, olkuskiego i oświęcimskiego (19) powalczy o głosy Małopolan.

Tak, jak we wcześniejszych edycjach mieszkańcy mają do wyboru trzy wygodne formy głosowania. Mogą to zrobić przez internet – na stronie www.bo.malopolska.pl , wrzucając papierową kartę do głosowania do jednej z urn dostępnej w 23 lokalizacjach na terenie całej Małopolski (m.in. krakowskich oddziałach urzędu marszałkowskiego oraz w jego agendach w Tarnowie, Nowym Sączu i Oświęcimiu czy Nowym Targu), a także za pośrednictwem poczty (przesyłając kartę na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków; koniecznie z dopiskiem: „Budżet Obywatelski”).

Polecamy: Wędrowali dla Niepodległej. Tym razem z nutką patriotyzmu [zdjęcia]

Wyniki głosowania poznamy przed 30 listopada 2018 r, a wszystkie zwycięskie zadania zostaną zrealizowane najpóźniej do końca 2020 r.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., źródło UMWM