W minionym tygodniu, w galerii Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej odbył się wernisaż wystawy malarstwa Mariana Ślazyka – artysty ze Słopnic.

Spotkanie oficjalnie tworzyła Justyna Tokarczyk dyrektor Wydziału Promocji, Projektów i Przedsiębiorczości Starostwa Powiatowego w Limanowej, która w imieniu Jana Puchały Starosty Limanowskiego przywitała zgromadzonych gości wśród których znaleźli się: Jan Więcek – Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego, Marian Wójtowicz – Radny Powiatu Limanowskiego oraz Wiceprzewodniczący Komisji Kultury, Józef Jaworski – Radny Powiatu Limanowskiego oraz Członek Komisji Kultur, rodzina i znajomi artysty.

Polecamy: Przez Gdów szybciej do Krakowa – wyczekiwana od lat 90-tych inwestycja gotowa!

Po oficjalnej części spotkania nadszedł czas na prezentację wystawy pt. „Cztery pory roku”. Otwarcie wystawy uświetnił występ Zespołu regionalnego „Słopniczanie” ze Słopnic działający pod kierownictwem Józefa Wójtowicza.

Marian Ślazyk urodził się w 1959 roku w Słopnicach w rodzinie wielodzietnej. Od najmłodszych lat interesował się sztuką. Cieszył go widok przedmiotów artystycznych, w tym obrazów. Zainteresował się sposobem ich tworzenia i technikami jakimi zostały wykonane. Nie myślał, że sam mógłby tworzyć. Wychowując się w Krakowie, bardzo tęsknił za swoimi rodzinnymi stronami, więc kiedy nadarzyła się okazja postanowił wrócić do Słopnic. Tu do dziś dnia mieszka i tworzy. Codzienne i zarazem piękne górskie widoki obudziły w nim chęć przekazania tego innym.

Polecamy: Świętowali Dzień Nauczyciela. Kto w gronie wyróżnionych? [zdjęcia]

U swych początków malował jedynie kwiaty. Robił to dość wyszukanym i niełatwym sposobem, mianowicie za pomocą farb olejnych i szpachli. Potem przyszła kolej na pejzaże. W miarę tworzenia zaczął coraz sprawniej posługiwać się pędzlem. Nauczył się mieszać kolory, przez co jego obrazy stały się bardzo żywiołowe i ekspresyjne.

Wystawę "Cztery pory roku" można podziwiać jeszcze do 31 października.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., źródło: Starostwo Powiatowe Limanowa