Kowal Fest i Dzień Dziecka w Skansenie na Jędrzejkówce - relacja z 3 czerwca
W minioną sobotę na terenie Skansenu na Jędrzejkówce odbyła się II edycja festiwalu „Kowal Fest”, która przyciągnęła tłumy mieszkańców oraz gości z całego regionu. Wydarzenie zbiegło się z obchodami Dnia Dziecka, co sprawiło, że na uczestników czekało mnóstwo atrakcji, szczególnie dla najmłodszych.
  1. II edycja festiwalu „Kowal Fest” w Skansenie na Jędrzejkówce.
  2. Wydarzenie zbiegło się z Dniem Dziecka.
  3. Pokazy mistrzów kowalstwa i stoiska regionalnych rzemieślników.
  4. Występy artystyczne i liczne atrakcje dla dzieci.

Skansen na Jędrzejkówce w Laskowej ponownie stał się miejscem spotkań mistrzów kowalstwa z całego kraju. Tegoroczna edycja „Kowal Fest” była wyjątkowa, ponieważ połączono ją z obchodami Dnia Dziecka, co przyciągnęło wielu rodziców z dziećmi.

Na wydarzeniu obecni byli przedstawiciele lokalnych władz, w tym Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, Wicestarosta Limanowska Ewa Filipiak oraz Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego Józef Jaworski. Swoją obecnością uświetnili oni to wyjątkowe wydarzenie, które promowało zarówno kowalskie rzemiosło, jak i regionalną kulturę.

Festiwal obfitował w różnorodne atrakcje. Oprócz pokazów kowali, uczestnicy mogli odwiedzić stoiska z rękodziełem oraz regionalnymi produktami. Dla najmłodszych przygotowano specjalne zabawy i gry terenowe, a także możliwość przejażdżki konnej. Nie zabrakło również stoiska gastronomicznego, gdzie można było skosztować lokalnych specjałów.

Cały dzień umilały występy artystyczne lokalnych zespołów, takich jak „Małe Niskowiaki”, Zespół Regionalny Limanowianie, Kapela Gorsety oraz Schola Dziecięca z Laskowej. Szczególne emocje wzbudził energetyczny występ taneczny zespołu Star Girls – Gwiezdne Dziewczyny.

Wieczór zakończył się efektownym pokazem kowalskim, który odbył się w malowniczej scenerii skansenu. Było to niezapomniane przeżycie, które z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczestników.


Opierając się na: Powiat Limanowski