Starostwo Powiatowe w Limanowej świętuje Dzień Przewodnika Turystycznego 21 lutego
W dniu 21 lutego 2024 roku świętujemy profesję, która jest kluczem do odkrywania tajemnic świata w najbardziej autentyczny sposób. Przewodnicy turystyczni, jako strażnicy lokalnej historii i kultury, jednocześnie dzielą się swoją pasją i wiedzą, otwierając przed nami drzwi do niezbadanych zakątków. To oni uczynili z podróżowania prawdziwą sztukę, na którą dziś składamy hołd, szczególnie chcąc podziękować tym, którzy z dumą prezentują atrakcje Beskidu Wyspowego oraz Gorców.
  1. 21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego.
  2. Przewodnicy turystyczni pełnią rolę ambasadorów lokalnych atrakcji, dzieląc się wiedzą i pasją z podróżnikami.
  3. Ich praca przyczynia się do niezapomnianych wrażeń i przygód podczas zwiedzania.
  4. Wyrażamy szczególne podziękowania przewodnikom promującym regiony Beskid Wyspowy i Gorce.
  5. Przypominamy o zakładce TURYSTYKA na stronie Powiatu Limanowskiego, oferującej informacje i porady dla odwiedzających region.

Każdy, kto choć raz odbył podróż z przewodnikiem turystycznym, wie, że to właśnie dzięki jego zarówno profesjonalizmowi, jak i osobistej pasji, każda taka wyprawa nabiera głębi. To nie tylko o zwiedzanie chodzi, ale o odkrywanie, poszerzanie horyzontów i doświadczanie. Przewodnicy są jak mosty, które łączą przeszłość z teraźniejszością, lokalną społeczność z przybyszami z daleka.

Z okazji ich święta, składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim przewodnikom turystycznym, z szczególnym uwzględnieniem tych, którzy niestrudzenie pracują nad promowaniem ukochanych zakątków Beskidu Wyspowego oraz Gorców. Niech każda Wasza oprowadzana wycieczka przynosi radość i satysfakcję zarówno Wam, jak i tym, którzy podążają za Waszymi krokami.

Przy okazji chcemy przypomnieć wszystkim, że Powiat Limanowski w swojej ofercie turystycznej proponuje bogactwo informacji o regionie, które dostępne są w zakładce TURYSTYKA na oficjalnej stronie internetowej. To tam odnajdziecie praktyczne porady oraz propozycje aktywności, które pomogą zaplanować niezapomnianą przygodę.

Tego dnia, przyjrzyjmy się bliżej osobom, które sprawiają, że każda podróż staje się niepowtarzalną opowieścią - naszym przewodnikom turystycznym. Niech ten dzień będzie dla nich wyrazem uznania za ich codzienną pracę i zaangażowanie.


Wg inf z: Starostwo Powiatowe w Limanowej