Odkryj
Zaproszenie do świata, gdzie rytmy życia splatają się ze światłocieniami – niezwykła wystawa Ewy Stokłosy już wkrótce w Miejskiej Galerii Sztuki w Limanowej. Odkryjcie z nami magię tej unikatowej ekspozycji, która prowadzi widza przez meandry ludzkiego doświadczenia, odwzorowując je w grafikach, malarstwie i ilustracjach. Dołączcie do nas i pozwólcie się porwać w artystyczne podróże, które wykraczają poza granice codzienności.
  1. Zaplanowano wernisaż wystawy "Rytmy i światłocienie" autorstwa Ewy Stokłosy na 29 lutego, godz. 17:00 w Miejskiej Galerii Sztuki.
  2. Wystawa retrospektywna Ewy Stokłosy prezentuje bogaty wachlarz jej działalności artystycznej i wydawniczej.
  3. Główne motywy prac artystki to cykle życia ludzkiego, architektura, przyroda oraz dążenie od ciemności do światła.
  4. Nowe prace Stokłosy odzwierciedlają rytm współczesnych czasów, oscylując między wojną a pokojem.
  5. Ewa Stokłosa jest uznaną grafik, edukatorem sztuki, członkinią Grupy Twórców "Złota Linia".
  6. Artystka ma na swoim koncie liczne wystawy oraz opracowania książkowe, które cieszyły się uznaniem na targach książki w Krakowie.

Ewa Stokłosa, talent zrodzony w Tarnowskich Górach, to postać, która wypełnia swymi dziełami przestrzeń Miejskiej Galerii Sztuki w Limanowej. Grafik, edukator i pasjonat, który swą drogę artystyczną rozpoczął od Liceum Renowacji Zabytków Architektury w Bytomiu, by później podążać przez Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu oraz Uniwersytet Opolski. Swój nieskończony talent kształciła nie tylko na uczelniach, ale również w praktyce, dzieląc się wiedzą z młodszymi pokoleniami w swojej autorskiej pracowni "Graf Arte".

Artystka, której dzieła pełne są głębi i przemyśleń na temat życia, natury i ludzkiej duchowości, po raz kolejny zaprasza na swoją wystawę. "Rytmy i światłocienie" to retrospekcja bogatej twórczości Stokłosy, która z subtelną wrażliwością oddaje złożoność ludzkich emocji, dylematów oraz nadziei. W jej pracach, zarówno w grafice, malarstwie, jak i fotografii, można dostrzec nie tylko techniczną biegłość, ale i głębię duchową. Prace, pełne symbolicznych światłocieni i rytmów, są niczym mapy ludzkiego doświadczenia, które prowadzą odbiorcę przez labirynty istnienia.

Spotkanie z twórczością Ewy Stokłosy to nie tylko estetyczne doświadczenie, ale również okazja do refleksji nad własnym życiem i miejscem w świecie. Serdecznie zapraszamy mieszkańców oraz wszystkich miłośników sztuki na wernisaż, który odbędzie się w ten szczególny lutowy wieczór. To moment, by stanąć twarzą w twarz z sztuką, która szuka odpowiedzi na wieczne pytania o sens, piękno i transgresję.


Wg inf z: UM Limanowa