Tradycyjna Zagórzańska Msza Święta odbyła się w Powiecie Limanowskim
Zaproszenie na unikalne wydarzenie kulturalne w Kasinie Wielkiej! Już 26 maja mieszkańcy i goście będą mieli okazję uczestniczyć w Zagórzańskiej Mszy Świętej oraz festynie z lokalnymi produktami.
  1. Zagórzańska Msza Święta odbędzie się 26 maja o 14.00.
  2. Muzyczną oprawę zapewni zespół Folkowe Łętowe.
  3. Po mszy planowany jest program artystyczny oraz kiermasz lokalnych wyrobów.
  4. Organizatorzy zachęcają do uczestnictwa w strojach regionalnych.

Tradycja i kultura Zagórzańska znów ożyje w mury zabytkowego kościoła św. Marii Magdaleny. To wyjątkowe wydarzenie, które łączy w sobie duchowość z lokalnym folklorem, staje się coraz bardziej popularne zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów. Folkowe Łętowe, znane z autentycznej interpretacji zagórzańskich melodii, dostarczą niezapomnianych wrażeń muzycznych.

Po liturgii, na placu przy kościele rozpocznie się festyn, gdzie będzie można nie tylko posmakować lokalnych specjałów, ale również zakupić unikalne produkty rzemieślnicze. Wśród wystawców znajdą się Pasieka u Piotra Woźniaka, Józefa Potaczek prezentująca swoje malarstwo artystyczne, oraz inne stoiska z rękodziełem i przysmakami.

Zachęcamy do przybycia w tradycyjnych strojach zagórzańskich, co sprawi, że wydarzenie stanie się jeszcze bardziej kolorowe i autentyczne. To doskonała okazja do świętowania naszej lokalnej tożsamości kulturowej.

Zagórzańska Msza Święta jest częścią cyklicznych wydarzeń organizowanych w kościele w Kasinie Wielkiej. Każda ostatnia niedziela miesiąca od kwietnia do września przyciąga coraz większą liczbę uczestników, pragnących doświadczyć niepowtarzalnego połączenia sacrum i profanum w sercu Zagórzańskich Dziedzin.


Powiat Limanowski