Zmiany w organizacji ruchu w powiecie limanowskim od 10 maja
Przed nami dwa intensywne tygodnie – od 14 do 24 maja mieszkańcy Kamionki Małej i Laskowej mogą spodziewać się utrudnień w ruchu. Wszystko za sprawą prac drogowych na odcinku drogi powiatowej nr 1555K.
  1. Zakres prac: roboty bitumiczne na odcinku 3,7 km.
  2. Godziny utrudnień: od 8.30 do 19.00.
  3. Metoda pracy: ruch wahadłowy z częściowym zamykaniem dróg.
  4. Apel do kierowców: przestrzeganie tymczasowego oznakowania.

Przebudowa drogi powiatowej nr 1555K, która łączy miejscowości Łososina Dolna, Ujanowice i Młynne, wejdzie w decydującą fazę. W związku z koniecznością nałożenia warstwy ścieralnej nawierzchni, kierowcy muszą przygotować się na znaczne ograniczenia w dostępie do prywatnych posesji oraz dróg dojazdowych.

Prace będą prowadzone etapami, z zachowaniem możliwości przejazdu dla mieszkańców i służb. Mimo to, mieszkańcy mogą napotkać na chwilowe zamknięcia. Powiatowy Zarząd Dróg apeluje o cierpliwość i zrozumienie dla czasowych niedogodności, które są niezbędne dla poprawy jakości i bezpieczeństwa lokalnych dróg.

Dla zapewnienia płynności ruchu i bezpieczeństwa wszystkich uczestników, na miejscu będą obecni kierownicy ruchu oraz stosowana będzie tymczasowa sygnalizacja świetlna. Zarząd Dróg zapewnia, że wszystkie działania mają na celu minimalizację uciążliwości i jak najszybsze zakończenie prac.

Zwracamy się z prośbą do wszystkich kierowców o dostosowanie się do tymczasowych zmian w organizacji ruchu. Tylko wspólne działanie i zrozumienie pozwolą na sprawną realizację tej ważnej inwestycji drogowej.


Na podst. Powiat Limanowski