Obchody 6-lecia 11 MBOT z przysięgą wojskową na rynku w Limanowej
W sercu Limanowej odbędzie się wyjątkowa uroczystość poświęcona 6-leciu Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, łącząca się z przysięgą wojskową. Wszystko zaplanowano na 25 maja, co stanowi doskonałą okazję do uczczenia lokalnych bohaterów i zgłębienia ducha wspólnoty.
  1. Spotkanie organizacyjne przeprowadzone w Urzędzie Miasta z udziałem lokalnych władz i przedstawicieli wojska.
  2. Uroczystości odbędą się na rynku miasta, rozpoczynając się o godzinie 11:00.
  3. Specjalne regulacje ruchu – rynek zostanie zamknięty dla ruchu pojazdów od 6:00 do 15:00.
  4. Zakaz parkowania na rynku w czasie trwania uroczystości.

Wydarzenie to nie tylko okazja do oficjalnych celebracji, ale również moment, w którym wspólnota lokalna może wyrazić wsparcie dla swoich żołnierzy oraz zrozumieć znaczenie obrony terytorialnej dla bezpieczeństwa regionu. Spotkanie otworzyła Burmistrz Jolanta Juszkiewicz wraz z Zastępczynią Katarzyną Aue-Kęsek, co podkreśla wagę wydarzenia dla miasta. Wśród obecnych znaleźli się również przedstawiciele Wojsk Obrony Terytorialnej oraz lokalnych służb porządkowych, co świadczy o szerokiej współpracy na rzecz organizacji uroczystości.

Przysięga wojskowa to moment pełen patosu, który zawsze wywołuje emocje zarówno wśród uczestników ceremonii, jak i obserwujących. Jest to czas, w którym nowi żołnierze Obrony Terytorialnej zobowiązują się do służby Polsce i obrony jej granic. Uroczystość przysięgi na rynku, w otoczeniu historycznych budynków i podziwiających mieszkańców, będzie niewątpliwie pamiętnym wydarzeniem.

Zmiany w organizacji ruchu są konieczne, aby zapewnić bezpieczeństwo i porządek podczas eventu. Ograniczenia te mogą sprawić pewne niedogodności, jednak są one niezbędne dla sprawnego przeprowadzenia tak ważnego wydarzenia. Mieszkańcy i goście planujący odwiedzić rynek w tym dniu powinni przygotować się na te zmiany i, jeśli to możliwe, skorzystać z alternatywnych form transportu.

Podsumowując, sobota 25 maja będzie dniem, w którym Limanowianin in">Limanowa stanie się areną ważnych wydarzeń o znaczeniu lokalnym i narodowym. To doskonała okazja, aby wspólnie świętować, oddać hołd żołnierzom oraz poczuć jedność i dumę z naszej społeczności.


Na podst. UM Limanowa