Zapisy na 12. Bieg Ziemi Limanowskiej – Ruszyły!
Zbliża się 12. edycja Biegu Ziemi Limanowskiej. Już 12 maja mieszkańcy i goście naszego powiatu będą mieli okazję uczcić pamięć św. Jana Pawła II, biorąc udział w wydarzeniu sportowym, które promuje zdrowy styl życia i rodzinne spędzanie czasu.
  1. Data wydarzenia: 12 maja 2024 r.
  2. Zakończenie zapisów: 10 maja 2024 r.
  3. Organizator: Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe Ziemia Limanowska.
  4. Patronat honorowy: Biskup Andrzej Jeż.

Wydarzenie to nie tylko sportowa rywalizacja, ale również okazja do przypomnienia postaci Papieża Polaka i jego nauk. Organizowane pod honorowym patronatem Biskupa Andrzeja Jeża, Bieg gromadzi każdego roku liczne grono uczestników, którzy poprzez wspólny wysiłek fizyczny oddają hołd wielkiemu Polakowi.

Współorganizatorem imprezy jest również Powiat Limanowski, który wspiera inicjatywy lokalne promujące aktywność fizyczną wśród mieszkańców. Dzięki temu Bieg Ziemi Limanowskiej stał się jednym z ważniejszych punktów na mapie sportowych wydarzeń regionu.

Warto podkreślić, że bieg nie jest jedynie wydarzeniem sportowym, ale stanowi element szerszej misji edukacyjnej, skierowanej do dzieci i młodzieży. Poprzez zabawę i współzawodnictwo, najmłodsi uczą się wartości takich jak zdrowa rywalizacja, dążenie do celu, a także poznają znaczenie postaci Jana Pawła II dla Polski i świata.


Powiat Limanowski