Hortensja bukietowa – dlaczego to ona jest tak często wybierana?

Pośród wielu kwiatów ozdobnych, ostatnimi czasy bardzo często wybierana jest hortensja. Ta roślina posiada naprawdę przepiękne kwiaty, osiąga naprawdę spore wielkości i można ją bardzo łatwo modelować pod nasze upodobania. Istnieje wiele kształtów hortensji oraz jej wariantów kolorystycznych, a także możemy wybierać pośród różnymi ich kategoriami. Najpopularniejszymi są bez wątpienia hortensje bukietowe i hortensje ogrodowe. Czym charakteryzuje się ta pierwsza grupa i w jaki sposób powinniśmy ją hodować, by prezentowała się ona jak najlepiej?

Charakterystyka i uprawa hortensji bukietowej

Istnieje kilka znaczących różnic pomiędzy hortensjami bukietowymi a hortensjami ogrodowymi. Przede wszystkim, ten pierwszy rodzaj tych naprawdę pięknie wyglądających kwiatów najbardziej lubi pełne słońce. To właśnie tam czuje się najlepiej i najprężniej się rozwija, a trzeba przyznać, że robi to naprawdę szybko. Tworzy ona kwiatostany o kształcie stożkowym i rozwija się na pędach jednorocznych, w przeciwieństwie do kilkuletnich pędów odmiany ogrodowej. Przez jej szybki rozwój oraz dla jej zdrowia warto ją systematycznie skracać, a obcięte hortensje mogą być pięknym dodatkiem na przykład do... bukietów. Nazwa przecież nie wzięła się znikąd!

Warto pamiętać, że mimo lubowaniu się w mocnym słońcu, hortensja bukietowa potrzebują do prawidłowego rozwoju niemałych ilości wody. Przy jej hodowaniu warto również zadbać o glebę z lekko kwaśnym odczynem pH. Wiele gatunków tego typu hortensji znajdziecie na stronie https://domisad.pl/catalog/hortensja-bukietowa, zaś na inne teksty z dziedziny ogrodnictwa i lifestylu natraficie na portalach http://asbiznesu.pl/ oraz http://muszlafest.pl/.