27 lipca w Delegaturze Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Nowym Sączu odbyło się uroczyste wręczenie promes na dofinansowanie odbudowy infrastruktury komunalnej zniszczonej wskutek gwałtownych zjawisk atmosferycznych.

Wojewoda małopolski Piotr Ćwik spotkał się z przedstawicielami jednostek samorządu terytorialnego z obszaru powiatów: nowosądeckiego, nowotarskiego, gorlickiego, limanowskiego i tatrzańskiego. W spotkaniu uczestniczył także Wójt Gminy Tymbark Paweł Ptaszek, który odebrał promesę na wyremontowanie drogi gminnej Zawadka-Zarąbki-Piekiełko w Zawadce, remont drogi gminnej Do Ujęcia i drogi gminnej Kopana Droga w Piekiełku (wysokość dotacji wyniesie maksymalnie do 80% wartości zadania).

Łączna kwota promesy to 800 000 złotych.

Polecamy: Piorun uderzył w dach stodoły. Choć są straty, właściciele mieli sporo szczęścia!

promesa-tymbark

Polecamy: Kierująca Fiatem dachowała i uderzyła w drzewo. Strażacy wydobywali ją z samochodu

Ta kolejna transza pozwoli usunąć szkody z lat 2009-2017 – a więc szkody, które już bardzo długo czekały na naprawę. I właśnie to pokazuje, że te promesy, które dziś przekazuję, okazują się swego rodzaju kołami ratunkowymi dla samorządów w takich trudnych sytuacjach, jak walka ze skutkami gwałtownych wezbrań wód – podkreślił wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., fot. MUW/UG Tymbark