W Limanowej trwa w najlepsze remont budynku Limanowskiego Domu Kultury. Po starym budynku, który był poniekąd charakterystycznym miejscem dla miasta, nie pozostanie zbyt wiele. Zobacz jak będzie wyglądał nowy LDK i budynek biblioteki.

Miasto Limanowianin in">Limanowa zawarło umowę na przebudowę budynku przy ul. Czecha w Limanowej dla potrzeb Limanowskiego Domu Kultury i Miejskiej Biblioteki Publicznej. Umowę na część dotyczącą przebudowy LDK, na kwotę ponad 9 mln 616 zł podpisał Burmistrz Miasta Limanowianin in">Limanowa Władysław Bieda.

Zobacz także: Jednogłośne absolutorium dla wójta z 20-letnim stażem [Zdjęcia]

ldk-limanowa

W nowym budynku będzie mieścić się, jak do tej pory, Limanowski Dom Kultury. Nowością będzie jednak siedziba Miejskiej Biblioteki Publicznej, która dotąd mieściła się w jednej z przedwojennych kamienic przy ul. Matki Boskiej Bolesnej.

Przedwojenna kamienica poszła pod młotek, co nie odbiło się bez echa wśród mieszkańców. Czy wystawienie budynku wraz z działką na sprzedaż było konieczne?

-W związku z uzyskanym dofinansowaniem Miastu potrzebne są środki na wkład własny, a skoro budowana będzie nowa siedziba Miejskiej Biblioteki Publicznej, to zbyteczny dla Miasta staje się budynek biblioteki przy ulicy Matki Boskiej Bolesnej 13. Z tego względu Burmistrz Miasta Limanowa, za aprobatą Rady Miasta Limanowa, postanowił wystawić na sprzedaż działkę wraz z położonym na niej starym budynkiem Miejskiej Biblioteki Publicznej - informuje limanowski magistrat. Zapewnia jednocześnie, że nowy budynek biblioteki będzie nowoczesnym obiektem o większej powierzchni i wyższym komforcie użytkowania.

Zobacz także: Justyna Kowalczyk podbija Afrykę. Spełnia swoje kolejne marzenie? [Zdjęcia/wideo]

Cały projekt przebudowy LDK pod nazwą „Przebudowa i rozbudowa budynku przy ul. Czecha w Limanowej dla potrzeb Domu Kultury z salą widowiskową”, dofinansowany jest kwotą prawie 2 mln złotych przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Wizualizacje nowego budynku:

 

ldk-limanowa

ldk-limanowa

ldk-limanowa

Zakończenie inwestycji planowane jest na sierpień 2019 roku.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Fot. UM Limanowa