Jak co roku na stacji w Dobrej tłumy mieszkańców, turystów oraz sympatyków kolei zebrały się podczas przejazdu pociągu retro. Nie zabrakło atrakcji, a także wspólnego śpiewu piosenek kolejowych.

Samorządowcy, sympatycy kolei, byli pracownicy, a także mieszkańcy Dobrej, przybyli w niedzielę 17 czerwca na stację kolejową do Dobrej. Organizatorem VI Galicyjskiego Pikniku Kolejowego było Towarzystwo Miłośników Regionu Dobrzańskiego.

Zobacz także: Motocykl czołowo zderzył się z osobówką. Nie obyło się bez rannych [Zdjęcia]

-Łza kręci się w oku widząc jak na stację wjeżdża lokomotywa, ten dym z komina i dźwięk hamulców to całe moje życie. Ta stacja to było centrum wsi, każdy chciał mieszkać jak najbliżej torów, cała wieś jeździła pociągiem – wspomina z rozrzewnieniem pan Władysław, emerytowany kolejarz.

Galicyjski Piknik to świetna okazja do spotkania ludzi, którzy poznali się przed laty właśnie w pociągu. Wspólnie dojeżdżali do pracy w jednym przedziale, umilając sobie czas wspólnymi rozmowami.

Zgromadzonych gości przywitał Wójt Gminy Dobra Benedykt Węgrzyn wraz z Marią Stokłosą Prezesem Towarzystwa Miłośników Regionu Dobrzańskiego - organizatorem imprezy. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło również samorządowców Wicestarosty Powiatu Limanowskiego Mieczysława Urygi, Członka Zarządu Powiatu Limanowskiego Wojciecha Włodarczyka, a także Przewodniczącego Rady Gminy Dobra Jana Palki.

Zobacz także: Zmodernizowany stadion Limanovii oficjalnie otwarty! Zobacz uroczyste przecięcie wstęgi [Zdjęcia/wideo]

Podczas wydarzenia nie brakowało atrakcji, takich jak bicie rekordu we wspólnym śpiewaniu piosenki kolejowej, występów lokalnych grup artystycznych i konkursów. Nie da się ukryć, że dla uczestników, zwłaszcza tych najmłodszych, największą atrakcją była możliwość przejażdżki pociągiem retro!

Więcej o wydarzeniu:

Galeria zdjęć z VI Galicyjskiego Pikniku Kolejowego

Rekord pobity! Piosenka kolejowa zaśpiewana przez tłumy turystów na stacji kolejowej w Dobrej [Zdjęcia/wideo]

Pociąg powrócił na stację w Dobrej! Zobacz wjazd pociągu RETRO! [wideo]

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.