15 września miał miejsce Ogólnopolski Bieg Niepodległości i Marsz Nordic Walking, organizowany przez gminę Kamienica, Słopnice, Dobra, a także Beskidzko- Gorczańskie Stowarzyszenie Narciarskie w Limanowej. Zawody odbyły się pod patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego i Starosty Limanowskiego.

Po uroczystym otwarciu zawodów dokonanego przez wójta gminy Kamienica- Władysława Sadowskiego, na linii startu pojawiały się liczne grupy zarówno młodych, jak i starszych biegaczy. Pierwszego starcia na 100m dokonali najmłodsi - przedszkolacy, później kolejne kategorie wiekowe.

Pomimo złych warunków pogodowych, w biegach wzięło udział niespełna 200 młodzieży.

Polecamy: Kamienica: wypadek motocyklisty. W akcji śmigłowiec LPR [zdjęcia]

Następnie, na trasę wyruszyło blisko 60 uczestników biegu głównego i marszu Nordic Walking, którym na linii startu honorowego towarzyszył oddział Związku Strzeleckiego ,,Strzelec” w Limanowej przy muzyce pieśni ,,My, Pierwsza Brygada”. Na to sportowe święto przybyli także przedstawiciele współorganizatorów oraz delegacja Stowarzyszenia Historyczno-rekonstrukcyjnego 1 Pułku Strzelców Podhalańskich AK.

W kategorii kobiet na dystansie 5 km, dwa pierwsze miejsce zdobyły siostry bliźniaczki, które należą do Zagórzańskiego Klubu Sportowego w Kasinie Wielkiej - Paulina Tupta i Justyna Tupta. Trzecie miejsce zostało zdobyte przez Annę Sułkowską z Limanowej.

W kategorii mężczyzn na dystansie 10 km, zwyciężył Robert Faron z Zalesia, a tuż po nim był Rafał Sułkowski z Limanowej. Trzecie miejsce otrzymał Wojciech Gębacz ze Słopnic.

W marszu Nordic Walking na dystansie 5 km w kategorii kobiet, pierwsze miejsce zdobyła Agata Liszka (Kamienica/ Stara Wieś). Drugie miejsce otrzymała Agnieszka Więcławek- Łukasik ze Zbludzy.

W kategorii mężczyzn, najlepszym okazał się Grzegorz Nowak z Czeladzi, a tuż po nim był Piotr Faron z Zalesia. Na trzecim miejscu był Franciszek Śmieszek z KS Limanowianin in">Limanowa Forrest.

Polecamy: 250 tys. zł dofinansowania dla gminy. Będzie bardziej eko i nowocześnie!

Nagrody i puchary wręczali m.in. Wójt gminy Kamienica- Władysław Sadowski, radni: Halina Śmierciak-Wierzycka, Elżbieta Citak, Hilary Majewski oraz przedstawiciele BGSN Limanowa- Janusz Kałużny, Józef Smęda i Feliks Piwowar.

W organizacji zawodów pomagali strażacy z OSP w Zalesiu oraz Panie z Kołą Gospodyń Wiejskich w Zalesiu.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., źródło/fot. UG Kamienica