Szpital w Limanowej ma już oficjalnie nowego dyrektora. Po przeprowadzeniu konkursu, stanowisko to objął Marcin Radzięta, który kierował jednostką także przez ostatnie 6 lat.

O podpisaniu umowy o pracę z nowym przełożonym szpitala - Marcinem Radziętą poinformował Starosta Limanowski Jan Puchała podczas środowej sesji Rady Powiatu Limanowskiego. W konkursie przeprowadzonym w pierwszej połowie sierpnia brało udział łącznie trzech kandydatów.

Polecamy: Co dalej ze szkołą w Szczyrzycu? Radni powiatu podjęli uchwałę intencyjną

-Powołana przez Zarząd Powiatu komisja konkursowa rozpatrywała kandydatury 3 osób. Ostatecznie konkurs został rozstrzygnięty, a na stanowisko dyrektora szpitala został wybrany jednogłośnie Marcin Radzięta, który kierował placówką w ostatnich sześciu latach. W związku z tym faktem rozpoczęło się procedowanie rozwiązania dotychczasowej umowy o pracę i podpisanie nowej, tak aby uczynić zadość przepisom prawa w tym zakresie obowiązujących. W dniu dzisiejszym została podpisana umowa .Gratuluję Panie Dyrektorze i życzę powodzenia w dalszym kierowaniu jednostką! - mówił podczas sesji Starosta Limanowski Jan Puchała

Polecamy: Wchodzi program Czyste Powietrze PiS-u. Wkrótce spotkanie w Łukowicy

Marcin Radzięta jest absolwentem prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, studiów podyplomowych na kierunku zarządzanie w ochronie zdrowia na Wyższej Szkole Ekonomii i Informatyki w Krakowie oraz prawa na Wydziale Prawa Kanonicznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Jest także członkiem Kolegium Prawników Konsultorów działającego przy Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.