Znamy laureatów konkursu na „Najlepszą Jednostkę OSP Województwa Małopolskiego 2018 r.”. Na podium, zdobywając trzecie miejsce, stanęli nasi strażacy ochotnicy z OSP Łososina Górna!

Nagrody przyznano podczas XX Dożynek Wojewódzkich w Radziszowie pod Skawiną. Jednostka OSP Łososina Górna zdobyła III miejsce w konkursie "Najlepsza Jednostka OSP Województwa Małopolskiego 2018" oraz nagrodę ufundowaną przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie w wysokości 20 tys. zł.

Polecamy: Dwa śmiertelne wypadki traktorzystów. Policja apeluje!

OSP Łososina Górna jako jednostka, jest po raz pierwszy laureatem tego konkursu z powiatu limanowskiego. W finale rywalizowało 9 jednostek. Konkurs był dwuetapowy i składał się z eliminacji powiatowych i finału wojewódzkiego.

Kryteria, jakie były brane pod uwagę podczas oceny to m.in. osiągnięcia inwestycyjne w zakresie przygotowania OSP do pełnienia służby i wykonywania zadań zgodnie ze statutem OSP, współpraca z mieszkańcami, sołectwem oraz samorządem gminnym, zaangażowanie w działania z zakresu inicjatyw lokalnych, kultury strażackiej i popularyzacji służby w OSP, aktywność OSP podczas imprez gminnych, regionalnych i innych oraz promocja terenu, na którym działa OSP.

Polecamy: Uczniowie w Piekiełku skracają wakacje i wracają wcześniej do szkoły [zdjęcia]

-W tym miejscu chcemy podziękować Panu Bogu za wszystko co mamy i posiadamy. Ale wiemy, iż Pan Bóg działa przez ludzi. I tak, na naszej drodze w służbie „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek” spotykamy wielu ludzi zatroskanych o losy łososińskiego ochotniczego pożarnictwa. Ludzi, którzy przez lata wspierali i troszczyli się o rozwój naszej OSP. Nie sposób wymienić każdego z nich: przedstawicieli władz, samorządów, sponsorów w osobach lokalnych przedsiębiorców oraz mieszkańców, czy wreszcie samych ochotników, którzy pomagają łososińskiej straży (...) SZCZEGÓLNIE DZIĘKUJEMY WAM DRODZY ŁOSOSIŃSCY DRUHOWIE. TO DZIĘKI WASZEJ AKTYWNOŚCI, PRACY I POŚWIĘCENIU DOCZEKALIŚMY SIĘ TEGO WYRÓŻNIENIA. TO WY JESTEŚCIE FUNDAMENTEM NASZEJ OSP I TO WY JESTEŚCIE MOTOREM NAPĘDOWYM JEJ DZIAŁAŃ. TO WSZYSTKO DZIĘKI WAM SIĘ DZIEJE! TA NAGRODA TO WASZA ZASŁUGA! - czytamy na oficjalnym Fanpage OSP Łososina Górna

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., źródło: Oficjalny fanpage OSP Łososina Górna, fot: OSP Łososina Górna/UMWM