Jak wybrać komfortowy prysznic?

Wybierając pośród dostępnych na rynku kabin prysznicowych, brodzików i paneli prysznicowych, łatwo jest się pogubić. Producenci oferują bogaty asortyment mający spełnić oczekiwania klientów. A ci oczekują przede wszystkim funkcjonalności, bezpieczeństwa, łatwości w użytkowaniu i estetyki. Jak wybrać komfortowy prysznic, aby zadowolił najbardziej wymagającego użytkownika?

Zakup prysznica - wiele opcji do wyboru

Wybierając prysznic w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na brodzik, kabinę i panel prysznicowy. Obecnie brodziki są prawie niewidoczne, a i często się z nich rezygnuje, chociażby na rzecz odpływów. Oferta kabin prysznicowych jest na tyle różnorodna, że bezproblemowo można znaleźć kabinę idealnie wpasowującą się w klimat łazienki. Panele prysznicowe są wzbogacane o dodatkowe funkcje, takie jak możliwość hydromasażu czy imitacja deszczu.

Podstawa prysznica - brodzik

Brodziki z wysokim rantem odchodzą do lamusa. Obecnie montuje się niskie brodziki, brodziki wpuszczane w podłogę lub całkowicie się z nich rezygnuje. Brodziki wpuszczane w podłogę mają maksymalnie 2 cm głębokości, są praktyczne, bezpieczne i łatwo je utrzymać w czystości. Brodziki z niskim progiem są szczególnie polecane, kiedy użytkownikiem ma być osoba starsza lub niepełnosprawna.

Podstawa prysznica - brodzik

Wysokie brodziki sprawdzają się jako alternatywa wanny w małych łazienkach. Jest to wygodne rozwiązanie, kiedy w domu są małe dzieci. Niektóre brodziki wyposażone są dodatkowo w siedzisko.

Wybierając brodzik warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego jest wykonany. Warto by był pokryty powłoką antypoślizgową, zwiększając tym samym bezpieczeństwo użytkowania.

Różnorodność dostępnych kształtów i gabarytów brodzików sprawa, że można bezproblemowo dobrać brodzik do każdej łazienki. Dostępne są prostokątne, kwadratowe, okrągłe czy półokrągłe. Wybierając kształt brodzika należy kierować się przede wszystkim jego przyszłym usytuowaniem. Przykładowo, w małych łazienkach najlepiej sprawdzą się półokrągłe brodziki, ponieważ zajmują stosunkowo mało miejsca.

Kabina czy same drzwi?

Kabiny narożne (stykające się z dwiema ścianami) sprawdzą się w każdej małej łazience. Dodatkowe zastosowanie drzwi rozsuwanych (zamiast uchylnych) pozwoli na oszczędzenie miejsca.
W przypadku brodzika umiejscowionego pomiędzy ścianami, wystarczy zamontować same drzwi do prysznica. Same drzwi są tańsze od całej kabiny, a efekt wizualny pozytywnie zaskakuje (wydziela się przestrzeń imitująca dodatkowe pomieszczenie).

Obecnie stosuje się przezroczyste szkła do kabin. Szkło jest bezpieczne, hartowane i opatrzone atestami. Niektórzy producenci oferują modele ze specjalnymi powłokami, na których nie zbierają się zanieczyszczenia. Wykonanie takiej powłoki można również zlecić szklarzowi.

Detale - od ogółu do szczegółu

Detale - od ogółu do szczegółu

Diabeł tkwi w szczegółach - aby kąpiel pod prysznicem była relaksująca i skuteczna, warto zainwestować w odpowiednie akcesoria. Coraz większą popularnością cieszy się deszczownica. Jej specjalna konstrukcja daje przyjemny, regulowany strumień domowego deszczu, który odpręża po całym dniu. Jest to świetna alternatywa dla długich, odprężających kąpieli. Pod względem funkcjonalnym, oprócz deszczownicy, przyda się porządna słuchawka prysznicowa, która pozwoli na dokładne opłukanie ciała.

Wybierając baterie prysznicowe, warto się kierować poziomem przepływu wody. Producent zamieszcza te informację przy produkcie. Ponadto bateria powinna być łatwa w obsłudze, zajmować mało miejsca i być bezpieczna. Rozwiązaniem łączącym powyższe cechy jest bateria podtynkowa prysznicowa