Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej od 1 października zmienia swoje godziny pracy. Do końca kwietnia PCIT, mające siedzibę na limanowskim rynku, w budynku tzw. Buzodromu będzie otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00.

Do głównych zadań limanowskiego PCIT, działającego w strukturach organizacyjnych Starostwa Powiatowego w Limanowej należy obsługa ruchu turystycznego oraz promocja Ziemi Limanowskiej. Pracownicy centrum udzielają wyczerpujących informacji zarówno turystom krajowym, zagranicznym, jak i mieszkańcom Limanowej i okolic przekazując aktualne informacje na temat walorów krajoznawczo- turystycznych, kulturowych oraz rekreacyjnych Limanowszczyzny. Turyści mogą uzyskać potrzebne informacje na cztery sposoby – bezpośrednio w centrum, za pośrednictwem poczty elektronicznej, rozmowy telefonicznej i poczty tradycyjnej. Odwiedzający mają także dostęp do bezpłatnych materiałów promocyjnych, ulotek, folderów, planów miasta, w różnych wersjach językowych. Dotyczą one nie tylko powiatu limanowskiego, ale całego terenu Małopolski. Korzystanie z Internetu, zwiedzanie mini galerii, w której znajdują się obrazy, rzeźby oraz inne dzieła lokalnych artystów również jest bezpłatne.
Od 2 października w Galerii Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej będzie można zwiedzać wystawę pn. ” W hołdzie Świętemu Janowi Pawłowi II”, na którą już teraz zapraszamy.
Dodatkowo w okresie wzmożonego ruchu turystycznego w placówce PCIT dyżury pełni przewodnik górski Oddziału Limanowskiego PTTK mający uprawnienia przewodnika beskidzkiego oraz terenowego na woj. małopolskie i pilota wycieczek.
Dane kontaktowe PCIT Limanowa:
ul. Rynek 25
34-600, Limanowa
tel.: 18 3375 800
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Serdecznie zapraszamy!