Informacje

17.08.2020

Wczoraj, 16 sierpnia w Żmiącej odbyła się wyjątkowa uroczystość związana z jubileuszem 650 – lecia założenia wsi Żmiąca. Wydarzenie połączone zostało z Gminnymi Dożynkami oraz XXIII Gminnym Konkursem Wieńców Dożynkowych.

W uroczystości wziął udział Starosta Limanowski Mieczysław Uryga wraz z członkiem Zarządu Wojciechem Włodarczykiem i Radnymi Powiatu Limanowskiego – Dorotą Stanisławczyk oraz Stefanem Hutek.

Uroczystość rozpoczęła się msza świętą, której przewodniczył ks. biskup Andrzej Jeż, ordynariusz diecezji tarnowskiej. Msza święta miała charakter dziękczynno – dożynkowy.

Starosta Limanowski skierował słowa podziękowania do mieszkańcom wsi Żmiąca:- Ta miejscowość, mimo trudnego położenia rozwija się bardzo dobrze, a to dzięki wyjątkowej pracy mieszkańców, którzy przekazują tradycje i wartości chrześcijańskie młodszym pokoleniom. Dziękuję za lata pracy, która przyczyniła się do tak wspaniałego rozwoju tej pięknej miejscowości. Cenie mieszkańców nie tylko za pracowitość ale i życzliwość. Życzę, abyście nie ustawali w dążeniach do dalszego rozwoju wsi dla dobra lokalnej społeczności.

Z okazji „Święta Plonów”, Starosta Limanowski wyraził słowa szacunku i uznania dla rolników oraz podziękował im za całoroczny trud, troskę i głębokie przywiązanie do narodowej tradycji. Starosta życzył zdrowia, wytrwałości oraz obfitych owoców niełatwej pracy na roli.