Powiat Limanowa: Jubileusz 650 lecia wsi Żmiąca
Wczoraj, 16 sierpnia w Żmiącej odbyła się wyjątkowa uroczystość związana z jubileuszem 650 lecia założenia wsi Żmiąca. Wydarzenie połączone zostało z Gminnymi Dożynkami oraz XXIII Gminnym Konkursem Wieńców Dożynkowych.
W uroczystości wziął udział Starosta Limanowski Mieczysław Uryga wraz z członkiem Zarządu Wojciechem Włodarczykiem i Radnymi Powiatu Limanowskiego Dorotą Stanisławczyk oraz Stefanem Hutek.
Uroczystość rozpoczęła się msza świętą, której przewodniczył ks. biskup Andrzej Jeż, ordynariusz diecezji tarnowskiej. Msza święta miała charakter dziękczynno dożynkowy.
Starosta Limanowski skierował słowa podziękowania do mieszkańcom wsi Żmiąca:- Ta miejscowość, mimo trudnego położenia rozwija się bardzo dobrze, a to dzięki wyjątkowej pracy mieszkańców, którzy przekazują tradycje i wartości chrześcijańskie młodszym pokoleniom. Dziękuję za lata pracy, która przyczyniła się do tak wspaniałego rozwoju tej pięknej miejscowości. Cenie mieszkańców nie tylko za pracowitość ale i życzliwość. Życzę, abyście nie ustawali w dążeniach do dalszego rozwoju wsi dla dobra lokalnej społeczności.
Z okazji Święta Plonów”, Starosta Limanowski wyraził słowa szacunku i uznania dla rolników oraz podziękował im za całoroczny trud, troskę i głębokie przywiązanie do narodowej tradycji. Starosta życzył zdrowia, wytrwałości oraz obfitych owoców niełatwej pracy na roli.
Starostwo Powiatowe w Limanowej, powiat.limanowski.pl/blog/jubileusz-650-lecia-wsi-zmiaca/
Ostatnie Artykuły

W Limanowej można zbadać PSA bez skierowania. To ważny krok po pięćdziesiątce

Ostatni etap ważnej drogi w Kasinie Wielkiej. Umowa już podpisana

Caravaggio na ekranie Klapsa - Limanowa zobaczy sztukę z bliska

Skorygowano plan lasów w Starej Wsi. Chodzi o kilka wydzieleń

Na Śnieżnicę ruszyła duża grupa. Na szczycie wybrzmiała mocna lekcja

Cztery dekady opieki i pierwszych kroków. Żłobek w Limanowej świętował jubileusz

W LDK wakacyjny program stawia na farby, teatr i rytm

Dzieci narysują bohaterów książki o ratowaniu życia. Konkurs ruszył w Limanowej

Pięć medali i dwa tytuły mistrzów. Mocny wynik karateków z Limanowej

Uczennica z Pisarzowej zaśpiewała w Belwederze i zdobyła ogólnopolski laur

Mały okazał się wielki na rajdzie śladami żołnierzy AK

Bohaterowie od pierwszej pomocy czekają na dziecięce rysunki

Poetycki konkurs w Mszanie Dolnej czeka na ostatnie prace i finał

Dwie drogi w powiecie po odbiorze – nowy asfalt i lepsze odwodnienie
Przydatne dane teleadresowe
- Urząd Stanu Cywilnego Limanowa - kontakt, godziny, rejestracja stanu cywilnego
- Biblioteka Publiczna Gminy Jodłownik - filie, godziny, karta biblioteczna
- GOPS Tymbark - kontakt, godziny i świadczenia dla mieszkańców
- Gminna Biblioteka Publiczna w Szczawie - kontakt, karta i zasady wypożyczeń
- Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mszanie Dolnej - kontakt, świadczenia i punkty obsługi
- Urząd Gminy Łukowica - kontakt, godziny i opłaty lokalne
