Zarząd Powiatu Limanowskiego ogłosił konkurs na stanowisko Dyrektora Szpitala Powiatowego w Limanowej Imienia Miłosierdzia Bożego. Do czasu rozstrzygnięcia konkursu szpitalem kieruje Marcin Radzięta, obecnie "pełniący obowiązki", którego obecna kadencja dobiegła końca. Jakie wymagania stawiane są kandydatom i kiedy poznamy nowego dyrektora?

Polecamy: Najszybszy radny w powiecie? Pokonuje maraton za maratonem! [zdjęcia]

Jak czytamy w ogłoszeniu konkursowym z dnia 10 lipca, zamieszczonym na stronie szpitala, kandydat na dyrektora powinien spełniać następujące warunki:

  • wykształcenie wyższe,
  • wiedzę i doświadczenie dającego rękojmię prawidłowego wykonywania obowiązków kierownika,
  • co najmniej 5-letni staż pracy na stanowisku kierowniczym albo ukończone studia podyplomowe na kierunku zarządzanie i co najmniej 3-letni staż pracy,
  • brak prawomocnego skazania za przestępstwo popełnione umyślnie.
Kandydaci powinni wykazać się także wiedzą na temat funkcjonowania systemu zabezpieczenia zdrowotnego, przedstawić koncepcję rozwiązań organizacyjnych pozwalających na optymalizację świadczonych usług zdrowotnych przez Szpital Powiatowy w Limanowej im. Miłosierdzia Bożego oraz posiadać predyspozycje kierownicze i doświadczenie na stanowisku kierowniczym.

Polecamy: Msza w intencji Ojczyzny na górze Korab. Lotniczy zrzut słodyczy jedną z atrakcji wydarzenia [wideo/zdjęcia]

Osoby zainteresowane kandydaturą na to stanowisko mogą składać dokumenty w terminie do 12 dni od dnia opublikowania ogłoszenia. Każdy z kandydatów ma możliwość zapoznania się ze stanem prawnym, organizacyjnym i ekonomicznym Szpitala 
w siedzibie Szpitala Powiatowego w Limanowej.

Kiedy poznamy nowego dyrektora?

Jak informuje Zarząd, przewidywany termin rozpatrzenia nadesłanych kandydatur to 60 dni od dnia upływu terminu składania ofert.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.