Od 10 lipca w całej Polsce rozpoczął się ogólnopolski protest policjantów. W ramach protestu będzie prowadzony strajk włoski, a jeżeli będzie taka możliwość zamiast mandatów funkcjonariusze będą wypisywać pouczenia.

Głównym postulatami protestujących funkcjonariuszy są pełnopłatne zasiłki chorobowe, a także przywrócenie systemu emerytalnego sprzed 2012 roku.

Polecamy: Malarstwo sakralne zagościło w Limanowej. Zobacz tę wyjątkową wystawę!

Policjanci podczas strajku będą poruszać się oflagowanymi radiowozami, a także będą pełnić służbę w oflagowanych budynkach. Protest będzie miał formę strajku włoskiego - czyli będzie polegał na drobiazgowym przeprowadzaniu kontroli drogowych jak i prac w biurze.

W efekcie taki strajk ma doprowadzić do utrudnień związanych z długim oczekiwaniem na załatwienie sprawy na komendzie, a także wydłużeniem czasu kontroli pojazdu.

Polecamy: 8 kolizji, wypadek i kierowca z 2,4 promila? Bilans weekendu na naszych drogach

W ramach strajku w sytuacjach lekkich wykroczeń, nie będą stosowane mandaty tylko pouczenia. Natomiast poważne wykroczenia drogowe lub chuligańskie nadal będą karane mandatem pomimo obowiązującego strajku.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.