Już w tę środę, 11 lipca, przypada 75 rocznica ludobójstwa na Wołyniu i Galicji Wschodniej. ZS Strzelec Tymbark apeluje do mieszkańców powiatu o uczczenie tej tragedii sprzed lat.

-Jednostka Strzelecka nr 2007 im. kpt. Tadeusza Paolone ZS „ Strzelec „OSW w Tymbarku apeluje o uczczenie w dniu 11 lipca 2018 r. Ofiar Ludobójstwa na Wołyniu oraz 1 sierpnia 2018 roku poległych powstańców i ludności cywilnej w związku z przypadającą 74. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego, poprzez wywieszenie flag narodowych na budynkach instytucji i prywatnych domach, a także zapalenie zniczy w oknach oraz pod tablicami, krzyżami i pomnikami - czytamy w apelu podpisanym przez Dowódcę st. insp. ZS Roberta Nowaka i Zastępcę Dowódcy mł. insp. ZS Tadeusza Rybkę

Polecamy: Czy rezolucja Gminy Limanowianin in">Limanowa zastopuje budowę i modernizację linii Podłęże-Piekiełko? Jest odpowiedź PLK.

Przypomnijmy również, że z inicjatywy ZS Strzelec w Tymbarku 11 lipca, czyli dokładnie w 75. rocznicę rzeźni wołyńskiej, w całym powiecie limanowskim, w samo południe, zawyją syreny alarmowe.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., fot. ZS Strzelec Tymbark