8 listopada w Szkole Podstawowej Nr 3 w Kasince Małej zakończono cykl obchodów związanych z Narodowym Świętem Niepodległości. Jak najmłodsi uczcili tę rocznicę?

Kilka dni wcześniej wszystkie klasy w ramach zajęć z wychowawcą prowadziły dyskusje, a przy pomocy książek, encyklopedii i wiadomości znalezionych w sieci dowiadywały się, jak to z Polską było. Uwiecznieniem tych szkolnych działań było wspólne wykonanie gazetki klasowej oraz czynny udział w apelu poświęconym 101. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Uroczystość rozpoczęto odśpiewaniem Hymnu Państwowego, który wykonany został z uczniami wszystkich szkół w Polsce o godz. 11.11. Tuż po akademii chwilą ciszy i zapaleniem zniczy pod pomnikiem niepodległościowym uczczono pamięć poległych w obronie naszej Ojczyzny. Szczególnym punktem uroczystości był wyjazd klas I i II wraz z wychowawcą – Agatą Ziębą i Moniką Piwko-Bieniek na cmentarz parafialny, gdzie przy grobie lokalnych bohaterów zapalono znicze, odmówiono wspólną modlitwę i wbito nieśmiało powiewające na wietrze biało - czerwone chorągiewki.

Polecamy:“W hołdzie Ojczyźnie i Maryi – Limanowskiej Pani”: wyjątkowe widowisko w limanowskiej bazylice [zdjęcia]

Narodowe Święto Niepodległości ma jeszcze jedno dla nas wyjątkowe znaczenie – podkreślają nauczyciele z kasinczańskiej „trójki”. Już od kilku lat meldunek na Placu Piłsudskiego w Warszawie podczas głównych obchodów państwowych składa porucznik Krzysztof Nawara – tata jednego z uczniów.

Polecamy:Popłynęli po zdrowie dla Justyny. Zebrano blisko 8 tys. na leczenie chorej limanowianki

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., źródło/fot. UG Mszana Dolna