W sobotę, 30 września po raz VI odbył się Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego. Wspaniała muzyka z całego świata, a także regionalne jedzenie porwały publiczność do wspólnej zabawy. Na scenie wśród gwiazd wieczoru pojawiła się między innymi Karolina Szczurowska.

Pomimo niepewnej pogody Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego ściągnął do Parku w Dobrej wielu uczestników. Dzięki różnorodnemu i bogatemu repertuarowi muzyki prezentowanej podczas imprezy, na scenie było naprawdę gorąco.

gmina-Dobra

Zobacz także: ZUS rozpoczął wysyłkę ważnych listów. Kto w gronie adresatów?

Festiwal rozpoczął się o godzinie 17:00, zebranych gości powitał Wójt Gminy Dobra Benedykt Węgrzyn wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Dobra Janem Palki i przedstawicielami rady gminy. Wśród samorządowców nie zabrakło Starosty Limanowskiego Jana Puchały, wicestarosty Mieczysława Urygi, a także radnych powiatu limanowskiego - Czesława Kawalca i Ewy Filipiak.

Benedykt-Węgrzyn Jan-Puchała

Włodarze również powitali przedstawicieli Dobrej Szczecińskiej, którzy w ten weekend odwiedzili naszą gminę. 15-sto osobowa delegacja z gminy partnerskiej chętnie dołączyła do wspólnej zabawy.

Jan-Palki

Festiwal rozpoczął występ Dziecięcego Zespołu Regionalnego z Dobrej, pod kierownictwem Karoliny Czech. Regionalnej muzyki można było także usłyszeć w wykonaniu zespołu Jurkowianie. Następnie publiczność obejrzała przedstawienie "Jaś i Małgosia" przygotowane przez uczniów i nauczycieli Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dobrej.

Mali-Jurkowianie-zespół

Jurkowianie zespół Jurkowianie

Po przedstawieniu na scenie pojawiła się Karolina Szczurowska, która porwała publiczność swoim występem. Pochodząca z Przenoszy w Gminie Dobra wokalistka, została gorąco przyjęta przez publiczność ze swojej rodzinnej gminy. Kolejnym punktem imprezy był występ Marleny Mazgaj, również młodej piosenkarki z gminy Dobra.

Karolina Szczurowska

Marlena-Mazgaj

Zobacz także: Do Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej zostało niespełna 50 dni. Dlaczego warto się zapisać?

Wydarzeniem wieczoru i prawdziwym "show" okazał się jednak finał imprezy. Występ Mirosława Witkowskiego wraz z chórem uczestników projektu "Mozart kontra Sinatra" okazał się prawdziwym hitem wieczoru. Żywiołowy piosenkarz rozgrzał do czerwoności publiczność zgromadzoną w parku. Piosenki gospel, muzyka rozrywkowa, a także piosenki religijne w nowych aranżacjach zachwyciły nie tylko publiczność ale również samych uczestników projektu.

chór-Dobra

Festiwal zakończyła zabawa taneczna z zespołem Gibky.

Zobacz relację zdjęciową z wydarzenia: tutaj.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.