Regionalne smaki wracają na rynek. Pierwsze stoisko już w piątek

Na limanowskim rynku znów zrobi się gwarno, aromatycznie i po domowemu. Powiat Limanowski rozpoczyna wakacyjny cykl „Regionalne Smaki Powiatu Limanowskiego”, w którym ważne są nie tylko pierogi, bigos i wypieki, ale też ludzie stojący za tymi smakami. Pierwsze spotkanie przygotuje Koło Gospodyń Wiejskich w Wysokiem, a całe wydarzenie ma przypominać, że lokalna kuchnia wciąż żyje własnym rytmem.
- Pierwsze stoisko z Wysokiego otworzy tegoroczny cykl
- Wakacyjne piątki mają swój stały rytm
Pierwsze stoisko z Wysokiego otworzy tegoroczny cykl
Inauguracja tegorocznej edycji odbędzie się w piątek 26 czerwca, na limanowskim rynku. W godzinach od 9:00 do 13:00 pojawi się tam stoisko promocyjne KGW z Wysokiego, które pokaże to, co w regionalnej kuchni najlepiej broni się samo – proste, konkretne i przygotowane według sprawdzonych receptur.
Na miejscu mają być między innymi:
- pierogi,
- bigos,
- domowe wypieki.
To nie tylko okazja do spróbowania potraw. W tle jest także szerszy sens całej akcji – Powiat Limanowski chce w ten sposób przypominać o kulinarnym i kulturalnym dziedzictwie regionu oraz o pracy Kół Gospodyń Wiejskich, które od lat podtrzymują te tradycje.
Wakacyjne piątki mają swój stały rytm
Organizatorzy zapowiadają, że to dopiero początek. Podczas kolejnych wakacyjnych piątków, zawsze między 9:00 a 13:00, na rynku w Limanowej będzie pojawiać się jedno z Kół Gospodyń Wiejskich z regionu, które zgłosiło swój udział w akcji.
Dla mieszkańców i gości to prosty plan na letni poranek: krótka wizyta w centrum miasta, spotkanie z twórcami regionalnych smaków i możliwość poznania potraw, których nie znajdzie się w zwykłej, codziennej ofercie. Taki cykl działa jak mała kronika powiatowej tradycji – co tydzień inna miejscowość, inne koło, inne dania, ale ten sam punkt odniesienia: limanowski rynek.
na podstawie: Powiat Limanowski.
![]()
Ostatnie Artykuły

Rowerzysta może zjechać na chodnik, ale tylko w kilku sytuacjach

Miał 2,7 promila i zakaz prowadzenia. Sąd orzekł dożywotni zakaz

Chleb Męciński i regionalne rękodzieło pojawią się na limanowskim rynku

Most w Laskowej zostanie rozebrany. Kierowców czekają objazdy

Karmienie piersią zaczyna się od wsparcia. Co oferuje szpital w Limanowej

Jedno skrzyżowanie już gotowe. Przy ul. Źródlanej ruch drogowy odseparowano od kolei

Seniorzy w Mszanie Dolnej poznali metody oszustów. Policja ostrzega przed nowymi schematami

Blisko 1200 kontroli w powiecie limanowskim. Wakacje przyniosły 9 wypadków

Limanowskie zespoły wracają z Żywca z nagrodami i kwalifikacją

Nowe światła i łączność przy szpitalu. Lądowisko czeka modernizacja

Trzeci stopień ostrzeżenia przed upałem. Temperatura sięgnie 36°C

Kręgle fińskie na stadionie Orlik. Sportowa pamięć o Powstaniu Warszawskim

Drogi w gminie Limanowa w remoncie. Kierowców czekają objazdy

Zagórzańska Msza połączyła gości z Polski i Francji
Przydatne dane teleadresowe
- Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Limanowej - kontakt, zasiłki, pomoc rodzinom
- Gminna Biblioteka Publiczna w Słopnicach - kontakt, godziny, karta biblioteczna
- Urząd Stanu Cywilnego Niedźwiedź - kontakt, godziny, sprawy do załatwienia
- Dom Pomocy Społecznej w Szczyrzycu - kontakt, przyjęcie, opłaty i terapia
- Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Limanowej - kontakt, godziny, usługi
- SPZOZ Przychodnia w Mszanie Dolnej - kontakt, rejestracja, poradnie i badania
