Ulica Matki Boskiej Bolesnej zamknięta na czas betonowania wiaduktu

Mieszkańcy Limanowej i kierowcy muszą przygotować się na krótkie, ale intensywne zmiany w ruchu. Na przełomie października i listopada fragment ul. Matki Boskiej Bolesnej zostanie wyłączony z ruchu z powodu robót przy nowym wiadukcie kolejowym. W urzędowym komunikacie zapowiedziano też naprawę nawierzchni i wyznaczenie objazdów.
- Prace przy wiadukcie kolejowym i naprawa jezdni
- Utrudnienia i objazdy między Limanową a Mordarką
Prace przy wiadukcie kolejowym i naprawa jezdni
Powiatowy Zarząd Dróg w Limanowej poinformował, że zamknięcia dotyczą odcinka drogi powiatowej nr DP 1551K w rejonie budowanego wiaduktu, na granicy miejscowości Limanowa (ul. Matki Boskiej Bolesnej) i Mordarka. Roboty wykonuje wykonawca SKANSKA S.A. w ramach projektu „Modernizacja linii kolejowej nr 104 Chabówka - Nowy Sącz na odcinku Chabówka - Rabka Zaryte - Mszana Dolna - Limanowa - Klęczany - Nowy Sącz - odcinek C2 stacja Limanowa".
Wyłączenia zaplanowano w dwóch etapach. Pierwszy to naprawa jezdni polegająca na położeniu masy bitumicznej, która ma usunąć koleiny i poprawić komfort jazdy - w tym przypadku droga będzie zamknięta od 30 października 2025 r. godz. 8:00 do 31 października 2025 r. godz. 17:00. Drugi termin obejmuje betonowanie ustroju nośnego wiaduktu i potrwa od 03 listopada 2025 r. godz. 8:00 do 04 listopada 2025 r. godz. 20:00.
Utrudnienia i objazdy między Limanową a Mordarką
Na czas prac wyznaczono objazd łączący Limanową i Mordarkę. Trasa omijająca zamknięty odcinek prowadzi drogą krajową nr 28 oraz drogą powiatową DP 1611K Cieniawa - Mordarka. Zarządca dróg prosi kierowców o zachowanie ostrożności i stosowanie się do tymczasowego oznakowania; mapa orientacyjna objazdów została udostępniona przez urząd.
W komunikacie podkreślono, że inwestycja i prace prowadzone są w celu poprawy infrastruktury kolejowej i drogowej, a wykonawca przeprasza za utrudnienia i prosi o wyrozumiałość. Czytelnikom sugeruje się planowanie podróży z wyprzedzeniem i śledzenie ewentualnych komunikatów od Powiatowego Zarządu Dróg w Limanowej.
na podstawie: Urząd Gminy Limanowa.
Autor: krystian

