Akcja policji w regionie: 87 proc. kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość
W sobotę, 16 marca na terenie limanowszczyzny policjanci przeprowadzili akcję Prędkość. Jak prezentują się wyniki akcji? Zobacz szczegóły!
Nie milkną apele policji, które mają uświadomić kierującym, że nadmierna prędkość i gwałtowne manewry mogą powodować utratę panowania nad pojazdem, a w konsekwencji doprowadzić do kolizji i wypadków. Niestety pomimo licznych kampanii bardzo trudno zdyscyplinować kierujących.
Polecamy: Rewolucja w urzędzie: możesz zarezerwować wizytę przez internet
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Limanowej przeprowadzili działania Prędkość. Celem tych działań było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości, ponieważ niedostosowanie prędkości do warunków ruchu jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Dlatego też zmniejszenie zagrożeń związanych z nadmierną prędkością to priorytetowe zadanie Policji.
W ciągu jednego dnia funkcjonariusze skontrolowali 68 kierujących, z których 59 przekroczyło dozwoloną prędkość.
Polecamy: Promesy oficjalnie wręczone. Wśród nich pieniądze dla gminy Dobra
Policja apeluje i przypomina, że siadając za kierownicę powinniśmy mieć świadomość, że odpowiadamy nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale też za życie i zdrowie innych osób. Unikajmy brawury i ryzykownych zachowań, które prowadzą do tragedii.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., źródło: KPP Limanowa
Autor: Start
Ostatnie Artykuły

Młodzież z Limanowszczyzny stanęła do pożarniczego sprawdzianu

Sery, bibułkowe palmy i wielkanocna rywalizacja połączyły Mszanę Dolną ze Słowacją

Limanowa rusza z piknikiem i workami na śmieci. Miasto szykuje wspólne sprzątanie

Mali Limanowianie szukają nowych dzieci - ruszają bezpłatne próby

W Rabie Niżnej policjanci ostrzegli uczniów przed pułapkami sieci

Doradcy dostali mapę przed rekrutacją. Powiat stawia na świadomy wybór szkoły

W Wielki Piątek starostwo w Limanowej zamknie się wcześniej niż zwykle

W Łostówce dziecięcy gwar i regionalna literatura przyciągnęły 172 uczniów

Włosi z operowym rozmachem wracają do Limanowej na seans dla seniorów

Fotografie i papieskie szlaki ożywiły bibliotekę w Starej Wsi

Słońce wygrało z obawami, a zagórzański jarmark ruszył z prawdziwym rozmachem

Volvo Car Poland z rekordem rejestracji w 2025 r. Nowości w ofercie na 2026 r. z myślą o dalszej elektryfikacji

W Owieczce ruszy przebudowa odcinka drogi, który czekał na porządny remont

