Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi Filia w Męcinie serdecznie zaprasza w dniu 12 października (piątek) 2018 r. o godz. 1630 do Biblioteki Publicznej w Męcinie na wykład prof. nzw. dr hab. Andrzeja Olejko pt.: „Rola lotnictwa w operacji łapanowsko-limanowskiej 1914 r.”

Bitwa nazwana Marną frontu Wschodniego stałą się decydującym zwycięstwem w kampanii 1914 r. odniesionym przez armię Austro-Węgier. Nie byłoby ono tak spektakularne gdyby nie rola sił powietrznych Austro-Węgier, które prowadzonym stałym rozpoznaniem stały się cichym aczkolwiek decydującym bohaterem tego starcia.

Polecamy: Powstała Kapituła Kolegiacka w Limanowej. Tworzy ją 29 kapłanów z regionu

Andrzej Artur Olejko – polski historyk, prof. nzw. dr hab. specjalizujący się w historii wojskowości i problematyce lotniczej, wykładowca historii, nauczyciel akademicki. Od 2009 r. prowadzi wraz z red. Jerzym Pasierbem na falach „Polskiego Radia Rzeszów” cykliczny program „Bitwy, Kampanie, Militaria”. Jest twórcą cyklu programowego „Zakamarki Przeszłości” ukazującego się cyklicznie od 2007 r. w TVP Rzeszów. Jest autorem, współautorem, redaktorem i współredaktorem wielu pozycji książkowych

Polecamy: Wzrost bezrobocia po wakacjach? Zobacz aktualną sytuację w regionie!

Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.