Już po raz piąty rusza projekt edukacyjny „Lekcje z ZUS”. Inauguracja tej edycji odbyła się wczoraj, w gościnnych murach Zespołu Szkół Nr 1 w Limanowej im. Józefa Piłsudskiego.

„Lekcje z ZUS” to projekt adresowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych. W ramach czterech lekcji młodzież zdobywa wiedzę o ubezpieczeniach społecznych z zasad opłacania składek, przysługujących im świadczeń czy prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Polecamy: Pożar stodoły w Zbludzy, a podpalenie? Znamy szczegóły!

Inauguracyjną lekcję, która odbyła się Zespole Szkół Nr 1 w Limanowej im. Józefa Piłsudskiego poprowadziła Anna Mieczkowska koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji z Oddziału ZUS w Nowym Sączu. W lekcji uczestniczyli uczniowie II klasy liceum ekonomicznego.

Polecamy: W gminie Dobra trzech kandydatów na wójta. Zobacz szczegóły!

Zespół Szkół Nr 1 z Limanowej od 2013 r. bierze udział w Lekcjach z ZUS. Uczniowie pod bacznym okiem Kingi Surmy, nauczycielki przedmiotów zawodowych, przyswajają praktyczne informacje z zakresu ubezpieczeń społecznych, aby na końcu sprawdzić swoją wiedzę w olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach”. Co roku młodzi ludzie z tej szkoły docierają do etapu wojewódzkiego rywalizacji.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., źródło: ZUS