W dniach 4-6 października 2018 roku młodzież z terenu powiatu limanowskiego wyruszy na trasę jubileuszowego XXV Rajdu Górskiego Szlakiem Walk Legionów Polskich Na Ziemi Limanowskiej w 100. rocznicę Odzyskania przez Polskę niepodległości.

Rajd jest głównym punktem obchodów 25-lecia reaktywacji Związku Strzeleckiego Strzelec Organizacji Społeczno-Wychowawczej w Tymbarku, której początki działalności datuje się na rok 1911. Przed pierwszą wojną światową w Tymbarku powstała 26. Polska Drużyna Strzelecka.

Polecamy: Sportowo-pożarnicze zmagania z przymrużeniem oka, czyli 13. Memoriał im. Józefa Krzyżaka [zdjęcia]

W pierwszym dniu rajdu młodzież pokona trasę z Jurkowa przez Ćwilin, Śnieżnicę do Dobrej. W miejscowej Szkole Podstawowej zorganizowany będzie nocleg. W drugim dniu uczestnicy rajdu pokonają górę Łopień i udadzą się do Internatu Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku. W piątek o godzinie 17.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Tymbarku zaplanowano wykład Przemysława Bukowca pt. Tymbarscy Strzelcy w drodze do niepodległości oraz podsumowanie Rajdu Górskiego i wręczenie nagród. Zakończenie rajdu nastąpi w sobotę 6 października.

Polecamy: 53. sesja Sejmiku Województwa Małopolskiego – o czym dyskutowali radni?

Organizatorami imprezy są: Urzędy Gmin w Tymbarku i Dobrej, Starostwo Powiatowe w Limanowej, Zespół Szkół im. KEN w Tymbarku, Jednostka Strzelecka nr 2007 im. kpt. Tadeusza Paolone ZS Strzelec OSW w Tymbarku, Szkoła Podstawowa w Dobrej, Koło PTTK Tymbarskie Harnasie oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Tymbarku.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., źródło: UG Tymbark