W Limanowej rozmawiali o wyzwaniach i współpracy w rolnictwie i środowisku

W Limanowej zawiązała się ważna inicjatywa na rzecz rolnictwa i ochrony środowiska. Przedstawiciele samorządów, instytucji i politycy spotkali się, by wspólnie szukać rozwiązań dla wyzwań stojących przed lokalnymi rolnikami. To krok w stronę nowoczesnego i ekologicznego rozwoju powiatu!
- Spotkanie w Starostwie Powiatowym w Limanowej o przyszłości rolnictwa
- Limanowscy liderzy i eksperci wymieniają się doświadczeniami dla dobra rolników
Spotkanie w Starostwie Powiatowym w Limanowej o przyszłości rolnictwa
23 maja 2025 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Limanowej odbyło się inspirujące spotkanie poświęcone aktualnej sytuacji rolnictwa oraz ochronie środowiska na terenie powiatu. Inicjatorem wydarzenia był Michał Chwastek, dyrektor Małopolskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, który podkreślił znaczenie współpracy między instytucjami a samorządami.
Organizację i przebieg spotkania nadzorował Wojciech Włodarczyk, członek Zarządu Powiatu Limanowskiego. Obecność tak wielu kluczowych osób świadczyła o powadze tematu starosta Mieczysław Uryga zaprosił do dyskusji przedstawicieli różnych szczebli administracji oraz lokalnych włodarzy, m.in. wójtów i burmistrzów z całego powiatu.
Limanowscy liderzy i eksperci wymieniają się doświadczeniami dla dobra rolników
Wśród uczestników znaleźli się także poseł Urszula Nowogórska, przewodniczący Rady Powiatu Józef Pietrzak oraz członkowie Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska: Kazimierz Bukowiec, Krzysztof Przybytek i Rafał Woźniak. Wspólnie wysłuchali prezentacji dotyczących działań podejmowanych przez instytucje wspierające rolnictwo oraz ochronę środowiska na poziomie wojewódzkim i powiatowym.
Po części wykładowej nadszedł czas na żywą dyskusję. Uczestnicy mieli okazję podzielić się swoimi spostrzeżeniami oraz wskazać najpilniejsze potrzeby lokalnych gospodarstw. Spotkanie przebiegało w atmosferze otwartości i merytorycznej wymiany poglądów, co pozwoliło na wypracowanie wspólnych kierunków działania.
Ta inicjatywa to nie tylko dialog, ale realna szansa na zapewnienie rolnikom dostępu do nowoczesnej wiedzy i narzędzi, które pomogą im sprostać wyzwaniom współczesnego rolnictwa z poszanowaniem środowiska naturalnego.
Źródło: Powiat Limanowski
Ostatnie Artykuły

W miejscu dawnej synagogi w Mszanie Dolnej wróciła pamięć o żydowskich sąsiadach

W Limanowej wraca zbiórka makulatury z okazji Dnia Ziemi

Limanowa szykuje rozmowę o kulturze, która ma być naprawdę dla wszystkich

Młodzi karatekowie z Łukowicy pokazali charakter - medale i mocne występy w Bielsku-Białej

Nocna kontrola w Olszówce skończyła się deportacją kierowcy z zakazem

W Limanowej darmową pomoc prawną można dostać także bez wizyty w punkcie

Uczniowie ZSP nr 4 z Limanowej wywalczyli awans po mocnym turnieju

Dzieci z gminy Mszana Dolna wracają na basen i uczą się pływać od podstaw

Przemoc wobec dzieci często zaczyna się od milczenia, a kończy tragedią

Limanowscy karatecy zebrali 35 medali w marcu pełnym mocnych walk

Plac zabaw przy Spacerowej zmieni się w bezpieczniejsze miejsce do zabawy

Limanowska Triada rozkręciła scenę - ponad 200 dzieci w Prezentacjach Artystycznych

Biało-czerwone flagi mają przypomnieć o początku polskiej państwowości

