W ramach programu „Bezpieczna Małopolska” do strażaków z pięciu jednostek OSP w regionie trafił sprzęt zapewniający gotowość bojową. Dzięki środkom pozyskanym z programu „Małopolskie remizy” budynek remizy OSP w Wysokiem zyskał również nowe oblicze.

Uroczyste przekazanie sprzętu odbyło się 10 września w remizie w Wysokiem. Nowym sprzętem zapewniającym gotowość bojową mogą cieszyć się jednostki OSP z Rupniowa, Starej Wsi, Wysokiego, Nowego Rybia i Pisarzowej.

Polecamy: Uwaga, oszuści wyłudzają pieniądze metodą na ZUS. Konsekwencje są przykre

Do strażaków ochotników trafiły m.in.: agregat prądotwórczy, odzież ochronna do działań bojowych, motopompa pływająca, aparaty powietrzne oraz sygnalizatory temperatury i bezruchu. Całkowity koszt sprzętu to blisko 50 tys. złotych, z czego ponad 23 tys. złotych to kwota przyznanej dotacji.

Polecamy: Co dalej ze szkołą w Szczyrzycu? Radni powiatu podjęli uchwałę intencyjną

Nowe oblicze zyskała także remiza OSP w Wysokiem. Podczas modernizacji wykonano m.in.: wymianę okładziny schodów zewnętrznych, wymianę posadzki wejścia do budynku, wykonanie okładziny ścian w kotłowni i komunikacji do garażu oraz malowanie elewacji budynku. Całkowity koszt zadania to nieco ponad 75 tys. złotych z dofinansowaniem z województwa w kwocie 31 tys. złotych.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., źródło, fot: UG Limanowa