Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Limanowa odbędą się 15 maja 2025 roku

Już w połowie maja młodzi mieszkańcy Limanowej będą mogli aktywnie zaangażować się w życie miasta! Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta odbędą się 15 maja, a udział w nich to doskonała okazja, by młodzież miała realny wpływ na lokalne sprawy.
- Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Limanowa zbliżają się wielkimi krokami
- Jak i kiedy zagłosować w limanowskich szkołach
Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Limanowa zbliżają się wielkimi krokami
Burmistrz Limanowej Jolanta Juszkiewicz oficjalnie ogłosiła termin wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta odbędą się one 15 maja 2025 roku. To wyjątkowe wydarzenie skierowane jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu miasta. Każda szkoła stanowi osobny okręg wyborczy, co pozwala na równomierne reprezentowanie różnych części Limanowej.
Kandydaci mogą zgłaszać swoje chęci udziału w wyborach na specjalnych formularzach dostępnych w sekretariatach szkół oraz w samych okręgach wyborczych. To świetna szansa dla młodych ludzi, którzy chcą mieć wpływ na decyzje dotyczące ich najbliższego otoczenia i rozwijać swoje umiejętności społeczne oraz przywódcze.
Jak i kiedy zagłosować w limanowskich szkołach
Głosowanie zaplanowano na godziny od 8:00 do 15:00 , podczas zajęć szkolnych, co ułatwi udział wszystkim zainteresowanym uczniom. Warto podkreślić, że wybory odbywają się zgodnie z zapisami Statutu Młodzieżowej Rady Miasta Limanowa, który został uchwalony na początku tego roku przez Radę Miasta.
Dyrektorzy wszystkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych w Limanowej zostali zobowiązani do sprawnego przeprowadzenia wyborów oraz zapewnienia odpowiednich warunków do głosowania. Dzięki temu młodzi ludzie mogą liczyć na profesjonalną organizację i wsparcie ze strony swoich placówek edukacyjnych.
To ważny moment dla miasta, ponieważ Młodzieżowa Rada będzie platformą do wyrażania opinii młodych mieszkańców oraz inicjowania działań sprzyjających rozwojowi lokalnej społeczności.
Ostatnie Artykuły

Powiat Limanowski szykuje biało-czerwony weekend. Będzie msza i turniej

Biało–czerwone barwy wypełniły limanowski rynek przed majowymi świętami

Biało-czerwony rynek w Limanowej. Święto flagi przyciągnęło całe pokolenia

Biało czerwony weekend w Mszanie Dolnej. Przypomnienie o fladze państwowej

PCIT w Limanowej dłużej otwarte. W sezonie łatwiej o mapę i przewodnik

Młode talenty z powiatu wyjdą na scenę - Limanowa szykuje artystyczny przegląd

Tanya Valko spotka się z czytelnikami w limanowskiej bibliotece

Mammobus przyjedzie do Jodłownika i Niedźwiedzia. Badanie bez skierowania

W Słopnicach zamkną drogę na cały dzień. Roboty ruszą na pełnej szerokości jezdni

Wojewoda dał zielone światło dla kolejowej przebudowy w regionie

Jacek Stachoń zdobył złoto i sięgnął po tytuł mistrza Europy

Mycie rąk nadal robi największą różnicę w szpitalu i poza nim

Rusza nabór do limanowskich żłobków. Rodzice mają krótki termin na zgłoszenia

