Na terenie miasta Mszana Dolna mieszkańcy zaobserwowali wilki. Samorząd ostrzega i apeluje o ostrożność. Zobacz szczegóły!

W ostatnim czasie mieszkańcy ul. Leśnej zaobserwowali w okolicach swoich gospodarstw spacerujące wilki. Burmistrz Miasta przestrzega mieszkańców oraz osoby przebywające na tym terenie by zachowali ostrożność przebywając na terenach leśnych i w ich bezpośrednim sąsiedztwie.

Polecamy: W tych punktach sprawdzisz stan techniczny pojazdu za darmo. Zobacz szczegóły!

-Zwracamy uwagę, by prowadzić psy na smyczy i zadbać o zwierzęta na terenie posesji. Uwiązane psy nie mają szans na obronę i ucieczkę. Powrót wilków na nasz teren wymusza zmiany zachowań szczególnie hodowców zwierząt. Pastwiska będą musiały być ogrodzone i dozorowane. Jak podkreślają przyrodnicy, wilki w naturze nie atakują ludzi, chyba że w obronie młodych, czy kiedy są chore i czują się osaczone. Mimo to, w przypadku spotkania z wilkami należy zachować ostrożność - informuje samorząd

Burmistrz Miasta zwrócił się do kół myśliwskich o zwiększenie częstotliwości pobytu w tych rejonach, powiadomił Nadleśnictwo Limanowianin in">Limanowa właściciela lasów w tym rejonie.

Polecamy: Uwaga, będzie silnie wiało! Meteorolodzy ostrzegają

Należy jednak podkreślić, że wilk jest zwierzęciem ściśle chronionym na podstawie przepisów krajowych i unijnych. Zabraniają one m.in. umyślnego zabijania, okaleczania czy chwytania tych czworonogów.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.