7 września 2018 r. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Limanowej wspólnie z uczniami z Zespołu Szkół im. Stanisława Wyspiańskiego w Mordarce przeprowadzili działania pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. Akcja została objęta honorowym patronatem Wojewody Małopolskiego.

Celem tego przedsięwzięcia była eliminacja zagrożeń bezpieczeństwa ruchu drogowego w rejonach szkół oraz zwiększenie świadomości kierujących na skutki niebezpiecznych zachowań na drodze.

Polecamy: Starosta Jan Puchała z tytułem "Samorządowiec 20-lecia" [zdjęcia]

Tego dnia uczniowie wspólnie z policjantami z limanowskiej drogówki rozmawiali z kierującymi o przestrzeganiu przepisów, szczególnie w rejonie szkół. Na kierowców czekały niespodzianki. Dla tych którzy jechali wzorowo dzieci przygotowały kolorowe zawieszki dla „super kierowcy”. Ci którzy dopuścili się jakiegoś wykroczenia, poza konsekwencjami prawnymi dostawali rysunki piętnujące złe zachowania na drodze oraz ulotki apelujące o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie placówek oświatowych.

Polecamy: Największa konferencja w Europie środkowo-wschodniej dobiegła końca!

Dodatkową "karą" był widok dzieci ucharakteryzowanych na ofiary wypadków, który powinien trafić do wyobraźni kierujących jak poważne i drastyczne mogą być skutki zdarzeń drogowych. Rozpoczął się rok szkolny więc, w okolicach szkół pojawi się więcej policyjnych patroli, wszystko po to by czuwać nad bezpieczeństwem dzieci. Policjanci będą również odwiedzać szkoły i rozmawiać o zasadach bezpieczeństwa bezpośrednio z uczniami.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., źródło/fot. KPP Limanowa