Powiatowy Dzień Strażaka i 150-lecie OSP <a href=Limanowianin in">Limanowa już 16 czerwca na Rynku" style="margin-bottom: 10px; display: block; margin-left: auto; margin-right: auto;">
Już 16 czerwca mieszkańcy będą mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowych obchodach Powiatowego Dnia Strażaka, które w tym roku są połączone z jubileuszem 150-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Limanowej. Wydarzenie zapowiada się niezwykle interesująco i obfituje w liczne atrakcje, które przyciągną zarówno dorosłych, jak i dzieci.
  1. Przemarsz pododdziałów o godz. 9:00
  2. Msza święta w intencji strażaków o godz. 10:00
  3. Uroczyste obchody na rynku, defilada oraz pokaz działań ratowniczych
  4. Zmiana organizacji ruchu w godzinach od 7:30 do 15:00

W niedzielę, 16 czerwca, odbędą się uroczystości związane z Powiatowym Dniem Strażaka oraz jubileuszem 150-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Limanowej. Rozpoczną się one o godz. 9:00 od przemarszu pododdziałów z parkingu Starostwa Powiatowego do Bazyliki Matki Boskiej Bolesnej, gdzie o godz. 10:00 odprawiona zostanie msza święta w intencji strażaków.

Po zakończeniu mszy, uczestnicy przeniosą się na rynek, gdzie odbędą się główne uroczystości. Na płycie rynku będzie można podziwiać defiladę pododdziałów pieszych i zmotoryzowanych, a także pokaz działań ratowniczych. To doskonała okazja, aby zobaczyć, jak strażacy radzą sobie w sytuacjach kryzysowych oraz jak profesjonalnie są przygotowani do niesienia pomocy.

W związku z organizacją tego wyjątkowego wydarzenia, mieszkańcy muszą liczyć się ze zmianami w organizacji ruchu. Od godz. 7:30 do 15:00 rynek miasta będzie wyłączony z ruchu pojazdów, a parkowanie w tym obszarze będzie niemożliwe. Prosimy o wcześniejsze zaplanowanie tras przejazdu i miejsc parkingowych, aby uniknąć utrudnień.

Obchody Powiatowego Dnia Strażaka to nie tylko okazja do świętowania, ale także do przypomnienia sobie o ważnej roli, jaką pełnią strażacy w naszym społeczeństwie. Ich codzienna praca, poświęcenie i gotowość do niesienia pomocy zasługują na szczególne uznanie. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w tym wydarzeniu i wspólnego uczczenia jubileuszu 150-lecia OSP Limanowa.


Źródło: Urząd Miasta Limanowa