Karatecy z Limanowskiego Klubu zdobyli 4 medale na Mistrzostwach Europy w Białymstoku
2 Otwarte Mistrzostwa Europy IKO Nakamura odbyły się 1 czerwca w Białymstoku, gromadząc 526 zawodników z 11 krajów. Limanowski Klub Kyokushin Karate zdobył cztery medale, co jest dużym sukcesem dla lokalnych sportowców. To wydarzenie przyciągnęło uwagę całego środowiska karate, a rywalizacja była niezwykle zacięta.
  1. Limanowski Klub Kyokushin Karate zdobył cztery medale.
  2. W zawodach wzięło udział 526 zawodników z 11 krajów.
  3. Organizatorem był Sport Club Karate Białystok.
  4. Wysoka konkurencja i duch walki.

W Białymstoku, 1 czerwca, odbyły się 2 Otwarte Mistrzostwa Europy IKO Nakamura, które zgromadziły blisko 526 zawodników z 91 klubów z 11 krajów. Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowało 13 zawodników, którzy wykazali się niesamowitą determinacją i umiejętnościami.

Organizatorem wydarzenia był Sport Club Karate Białystok, prowadzony przez Shihana Piotra Sawickiego 6 dan. Sędzią głównym mistrzostw był Shihan Zbigniew Goliński 5 dan z Limanowej, natomiast sędzią technicznym Shihan Sławomir Dubiel 6 dan z Bielska-Białej. Wśród gości honorowych znalazł się Daiyho Masanaga Nakamura, dyrektor IKO Nakamura, oraz Shihan Chuang-Kai Huang z Tajwanu.

Nasi zawodnicy, wspierani przez shihana Zbigniewa Golińskiego oraz ekipę trenerską i rodziców, pokazali prawdziwego ducha walki. Choć niektórym zabrakło niewiele do podium, to ich postawa na macie była godna podziwu. Dominik Sara i Mateusz Pławecki otarli się o medale, a Jagoda Zelek zakończyła konkurencję kata U18 na 4 miejscu.

W klasyfikacji drużynowej Polska zajęła pierwsze miejsce, wyprzedzając Izrael i Ukrainę. Limanowski Klub Kyokushin Karate przywiózł do domu cztery medale: Tymoteusz Halota i Alan Pękala zostali Mistrzami Europy w swoich kategoriach, a Artur Kędroń i Szymon Dyrek zdobyli brązowe medale. Jest to ogromny sukces dla klubu i całej społeczności.

Zawody były doskonałą okazją do zdobycia cennego doświadczenia i zmotywowania się do dalszej pracy. "Wracamy z bagażem doświadczeń i zmotywowani do dalszej pracy. Cieszymy się ogromnie z sukcesu najmłodszych zawodników. Jesteśmy niezwykle dumni z naszych zawodników, którzy pokazali prawdziwego ducha walki i godnie reprezentowali nasz klub oraz Polskę," podsumowali przedstawiciele klubu.


UM Limanowa