Starostwo Powiatowe ostrzega przed silnym wiatrem w Limanowej 28 marca
Przed nami noc pełna wichur – mieszkańcy powiatu limanowskiego, przygotujcie się na silny wiatr! Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego alarmuje o nadchodzącym niebezpieczeństwie, które może przynieść znaczne utrudnienia.
  1. Ostrzeżenie 2 stopnia o silnym wietrze dla powiatu limanowskiego.
  2. Wiatr może osiągać prędkość do 50 km/h, w porywach nawet do 90 km/h.
  3. Zjawisko przewidywane jest między 22:00 28 marca a 03:00 29 marca.
  4. Możliwość wystąpienia burz w niektórych miejscach.

Mieszkańcy powiatu limanowskiego powinni przygotować się na nadchodzącą noc pełną wyzwań. Zgodnie z najnowszymi prognozami Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, nasz region zmagać się będzie z intensywnymi porywami wiatru, które mogą osiągnąć prędkość do 90 km/h. Tak silny wiatr może przynieść za sobą nie tylko trudności komunikacyjne, ale także ryzyko uszkodzeń budynków i infrastruktury.

Zjawisko to rozpocznie się o godzinie 22:00 dnia 28 marca i potrwa do wczesnych godzin porannych następnego dnia. Szczególną ostrożność powinni zachować kierowcy, którzy planują podróż w tych godzinach, jak również osoby, które mieszkają w domach z potencjalnie niebezpiecznymi przedmiotami w ogrodach, które łatwo mogą stać się ofiarami silnego wiatru.

Prognozowane są także lokalne burze, które mogą dodatkowo zintensyfikować sytuację. W związku z tym, apelujemy do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności i monitorowanie komunikatów lokalnych służb oraz aktualizacji pogodowych. Pamiętajmy, że lepiej zapobiegać, niż zmagać się z konsekwencjami.


Źródło: Starostwo Powiatowe w Limanowej