Komu zlecić ekspertyzy dendrologiczne w Małopolsce?

W budowaniu zielonego krajobrazu, czasem niezbędne może okazać się badanie dna drzewa, by określić jego stan, w takim przypadku trzeba skorzystać z usług dendrologa. W dzisiejszym artykule sprawdzamy, kto w Krakowie lub w okolicy wykonuje ekspertyzy dendrologiczne i komu można powierzyć to zadanie.

Ogród System z Krakowa

Ogród-System to rodzinna firma z Krakowa, której siedziba znajduje się przy ul. Zawiłej 19. Zakres usług tej firmy jest bardzo szeroki, ponieważ obejmuje ścinkę i pielęgnację drzew, mulczowanie terenu, przesadzanie drzew, projektowanie, zakładanie ogrodów, pielęgnację terenów zielonych, czy oczywiście, ekspertyzy i opinie dendrologiczne. Ogród-System sporządza opinie na temat drzew, sprawdzając ich stan, ale też potencjalne zagrożenia dla otoczenia. Z usług firmy mogą skorzystać klienci na terenie całego województwa małopolskiego.

Taxus

Ekspertyzy dendrologiczne warto zlecić profesjonalnej firmie jak Taxus, która może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w branży leśniczej. To rodzinne przedsiębiorstwo, które działa od trzech pokoleń. Taxus oferuje usługi z zakresu leśnictwa, dendrologii, ogrodnictwa czy arborystyki. Warto dodać, że Taxus przy badaniach dendrologicznych wykorzystuje profesjonalny sprzęt do badania stanu drzew, jak chociażby tomograf dźwiękowy, czy rejestrator analiz przestrzennych GIS. Dzięki czemu firma może przeprowadzić kompleksowe ekspertyzy dendrologiczne, które zbadają nie tylko stan drzewa, ale też jego stabilność i wytrzymałość. Firma swoją siedzibę ma w Tychach, jednak nic straconego, ponieważ zlecenia wykonują na terenie całego kraju.

Dendrologicznie.pl

Dendrologicznie.pl zajmuje się arborystyką oraz dendrologią. Firma może wykonać zabiegi pielęgnacyjne drzew, ale przeprowadza także wycinkę przy wykorzystaniu technik alpinistycznych. Przedsiębiorstwo to wykonuje opinie dendrologiczne pomników przyrody, czy drzew przy zabytkowych obiektach. To, co wyróżnia tę firmę, to fakt, że wycenę pielęgnacji i wycinki drzewa podaje po bezpłatnej konsultacji dendrologicznej. Warto także wspomnieć, że Dendrologicznie.pl należy do Federacji Arborystów Polskich oraz do Międzynarodowego Towarzystwa Uprawy i Ochrony Drzew.

GreenTec Studio z Wieliczki

GreenTec Studio Wojciech Bobek to firma z Wieliczki, która zajmuje się architekturą krajobrazu, pielęgnacją zieleni, ale przeprowadza też ekspertyzy dendrologiczne, które obejmują ocenę statyki drzewa, testy obciążeniowe czy badania tomograficzne. Firma posiada bogate portfolio zrealizowanych prac np. na Zamku Królewskim w Wawelu, czy przy Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK.

Jak widać w województwie małopolskim znaleźć można wiele przedsiębiorstw, które oferują usługi z zakresu dendrologii. Warto jednak zrobić rozeznanie i wybrać taką firmę, która do ekspertyz dendrologicznych używa specjalistycznego sprzętu pomiarowego, dzięki temu oceny DNA drzewa są dokładniejsze.