Informacje / Kultura / Ogłoszenia

18.10.2023

16 października 2023 roku w sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury odbyło się spotkanie z okazji jubileuszu 20. lat działalności chóru „Carpe Diem” działającego przy sekcji Emerytów i rencistów Związku Nauczycielstwa Polskiego Oddział Limanowa.

W wydarzeniu uczestniczyli członkowie i sympatycy chóru, a także zaproszeni goście, wśród których obecni byli: poseł na sejm RP Urszula Nowogórska, Starosta Limanowski Mieczysław Uryga oraz Mateusz Pietrzak Dyrektor Wydziału Promocji Kultury i Turystyki Starostwa Powiatowego w Limanowej, Burmistrz Miasta Limanowianin in">Limanowa Władysław Bieda, Wójt Gminy Limanowianin in">Limanowa Jan Skrzekut, a także przedstawiciele szkół i lokalnych instytucji kulturalnych.

Warto podkreślić ze obchody jubileuszu chóru zbiegły się ze świętowanym niedawno, bo 14 października Dniem Edukacji Narodowej. Do tego święta na wstępie nawiązała prowadząca spotkanie Irena Grosicka. W związku z przypadającą w tym dniu 45. rocznicą wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, padały również odwołania do słów nauczania Ojca Świętego.

Jubileuszowa uroczystość Chóru „Carpe Diem” rozpoczęła się od części artystycznej przygotowanej przez dzieci i młodzież z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 w Limanowej. Nie zabrakło w niej muzyki, podziękowań i życzeń dla pedagogów oraz dawki humoru, a występ spotkał się z ciepłym przyjęciem publiczności.

Następnie odbyła się prezentacja, która pozwoliła prześledzić i wspomnieć dwie dekady aktywności chóru „Carpe Diem” SEiR Limanowskiego oddziału ZNP. Grupa rozpoczęła swoją działalność 13 lutego 2003 r z inicjatywy Przewodniczącej SEiR Anny Jasica i Mariana Apryjasa. Przypomniano najważniejsze osiągnięcia, koncerty i wydarzenia, a także minutą ciszy uczczono zmarłych członków chóru. Podczas tego szczególnego wydarzenia pamiętano również o jednej z inicjatorek i założycielek chóru Pani Annie Jasicy, która nie mogla uczestniczyć we wczorajszej uroczystości ze względu na stan zdrowia.

Po tej części wydarzenia nadszedł oczekiwany jubileuszowy koncert chóru „Carpe Diem”. Na scenie wybrzmiały pieśni oraz melodie znane z bogatego repertuaru chóru. Występ został nagrodzony gorącymi brawami od publiczności.

Cześć oficjalną zwieńczyły podziękowania oraz życzenia od gości. Starosta Limanowski, podkreślając zaangażowanie chóru w promowanie aktywności seniorów i wkład w rozwój kultury regionu, przekazał pamiątkowy list gratulacyjny oraz okolicznościowe upominki.

Z okazji jubileuszu chóru „Carpe Diem, życzymy, aby przez kolejne dekady nadal dawał radość i zachwycał swoją muzyką.