Jeszcze do końca sierpnia będzie można zwiedzić wystawę przygotowana przez krakowski oddział Instytutu Pamięci Narodowej, poświęconą sylwetkom ojców niepodległości.

Ekspozycja przedstawia liderów walki o wolną Polskę z 1918 r.: Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Wincentego Witosa, Wojciecha Korfantego i Ignacego Daszyńskiego. Plansze z sylwetkami wybitnych mężów stanu opatrzone są ich biogramami w języku polskim i angielskim.

Polecamy: Odpust Partyzancki w Szczawie i żywa lekcja historii [zdjęcia]

Na wystawie znajdziemy także kalendarium najistotniejszych wydarzeń w procesie odradzania się niepodległej Polski oraz kopie najważniejszych dokumentów, związanych z 11 listopada 1918 r. Korzystając ze specjalnej mapy można prześledzić, jak w latach 1918-1921 zmieniały się granice II Rzeczypospolitej.

Polecamy: Dożynki w gminie Dobra - przeżyjmy to jeszcze raz!

Pijalnia otwarta jest przez cały tydzień w godz. 10.00 – 19.00. Podczas wizyty można skorzystać także z zasobów pijalni - leczniczych wód mineralnych.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.