W piątek, 10 sierpnia, w Szpitalu Powiatowym w Limanowej odbyło się pożegnanie księdza Kapelana Jana Adamczyka, który od września rozpocznie pracę na nowej parafii.

Ks. Jan Adamczyk pełnił funkcję kapelana Szpitala Powiatowego w Limanowej od 01 lutego 2017 roku. Duszpasterz od września tego roku rozpocznie pracę na Parafii Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Łosiu. Kapelanem Szpitala Powiatowego w Limanowej będzie ks. Ryszard Hebda.

Polecamy: Wybudują pomnik na 100-lecie niepodległości Polski. Zobacz wizualizację [zdjęcia]

Po porannej mszy świętej w Kaplicy szpitalnej, Marcin Radzięta Dyrektor Szpitala wraz z Krystyną Maśnicą Pielęgniarką Oddziałową Szpitalnego Oddziału Ratunkowego złożyli Księdzu Janowi serdeczne podziękowania za pełną poświęcenia posługę duszpasterską. Jak mówił Dyrektor: „Jestem ogromnie wdzięczny za postawę, w której łączył Ksiądz przymioty wspaniałego duchownego i dobrego, serdecznego człowieka. Dziękuję za pomoc i życzliwość okazywaną nie tylko chorym, ale również pracownikom Szpitala”. Jednocześnie zachęcił Księdza do częstych odwiedzin, zapewniając, iż w limanowskiej placówce Ksiądz zawsze może się czuć jak u siebie.

Polecamy: Mieszkańcy oddali hołd ofiarom w 74. rocznicę pacyfikacji wsi [zdjęcia/wideo]

Ksiądz Kapelan nie ukrywając wzruszenia zapewnił, iż służba chorym w Szpitalu Powiatowym w Limanowej, mimo, że nie należała do łatwych, była dla niego niezwykle cennym doświadczeniem. Dziękował pacjentom, pracownikom oraz Dyrekcji za ogromną przychylność, serdeczność i życzliwość z którą spotykał się na co dzień.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., fot. Szpital Limanowa