W niedzielę 12 sierpnia w Tymbarku zostanie zorganizowany Piknik Patriotyczny. Podczas wydarzenia włodarze i mieszkańcy gminy Tymbark będą świętowali wspólnie 100 lecie odzyskanie niepodległości.

Już najbliższy weekend mieszkańcy Tymbarku wraz z samorządowcami będą świętowali jubileuszowy rok odzyskania przez Polskę Niepodległości. Impreza odbędzie się na Tymbarskim Rynku.

Polecamy: Śliwka, miód czy ser? Festiwal w Laskowej zakończony [zdjęcia]

Podczas uroczystości wystąpią tymbarskie grupy muzyczne m. in. Chór Parafialny działający przy parafii Tymbark, orkiestra strażacka Tymbarski Ton, a także dzieci i młodzież z terenu gminy Tymbark. Podczas wydarzenia nie zabraknie degustacji regionalnych potraw, a dla najmłodszych zostanie wystawiony teatrzyk kukiełkowy " Legenda o smoku wawelskim".

W nawiązaniu do rocznicy odzyskanie niepodległości, zostanie również przedstawiona rekonstrukcja historyczna pt. Pogotowie do akcji "Wschód" Tymbark 1944.

Polecamy: Grzegorz Biedroń: rezygnacja ze stanowiska prezesa jest dla mnie oczywista

Przypomnijmy, że w całej Polsce rok 2018 jest obchodzony jako Jubileuszowy Rok 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda, zainicjował obchody Jubileuszu w Stróży, w grudniu ubiegłego roku.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., fot. UG Tymbark